Měl to být přípravný zápas namísto úterního tréninku. Po přestávce se ale duel fotbalistů FC Mělník s nováčkem B-třídy Sokolem Tišice zvrtnul v nervózní frašku, ve které nechybělo oplácení, strkanice a nadávky.

Góly na mělnické umělce padaly jen v prvním poločase. Hned v úvodu se po rohu z voleje trefil Tomáš Prejzek. Domácí v útoku tradičně sázeli na Josefa Gabča, který vyrovnal. Jenže Tomáš Prejzek rozvlnil síť do poločasu ještě jednou a vrátil Sokolu vedení.

Po změně stran už šel fotbal stranou. „Na začátku projel Fingerhut Karla Prejzka bez balonu, a ten musel střídat, protože se mu motala hlava. Minutu na to ho brácha pomstil a zajel do Fingerhuta. Začala mela a strkanice,“ popsal hostující Michal Vítovec, co předcházelo červeným kartám pro domácí hráče Veltruského s Gabčem. „Pak se dohrávalo v klidu, druhou žlutou za zakopnutí balonu dostal ještě náš hráč. Takové zápasy raději nehrát,“ dodal.

Za velký přínos nepokládal zápas po jeho skončení ani trenér Mělníka Željko Filipovič. „Brali jsme to jen jako tréninkový zápas než nějaký oficiální přátelák. Měli jsme sestavu kombinovanou s dorostenci a bylo nás akorát. Druhý poločas byl z obou stran nervózní. Soupeř nakopl Fingerhuta a poté přišly karty pro naše hráče.“

Josef Gabčo zvyklý sbírat především góly dostal červenou kartu ve druhém utkání v řadě a vedení oddílu pomalu dochází trpělivost. „Dnes mi volal a omluvil se, že se to již nebude opakovat. Naznačil jsem mu, že pokud by to pokračovalo, tak se s ním rozloučíme i za cenu toho, že by nám jeho góly chyběly.“

Hráči obou týmů snad vychladnou do víkendu, kdy Tišice hrají v sobotu přípravný zápas s dalším účastníkem III. třídy – béčkem Neratovice, FC Beck se v rámci Českého poháru během jediného týdne podruhé utká s Vysokou, která bude soupeři vracet penaltovou porážku z finále Mělnické zimní ligy.