Ale zatímco tehdy Tomáš Prejsa přivedl k vítězství (4:2) Velký Borek, kde hostoval, tentokrát stejný tým jako kapitán Neratovic sestřelil hattrickem. Nejvýrazněji tak přispěl k definitivní jistotě záchrany svého týmu, zatímco sestup Slavie je neodvratný.

„V utkání jsme do 60. minuty dominovali, ale opět díky našemu nedůrazu a obětavosti domácích jsme si celý zápas zkomplikovali a nedovedli ho do jasného vítězství," komentoval vítězství 5:3 hostující kouč Vladimír Kaňka, který je rád, že jeho tým půjde do posledního utkání sezony s Nymburkem se záchranou v kapse. „I když stále nepodáváme úplně ideální výkony, na všechny hráče jsem velmi pyšný a budu doufat, že zakončíme tuto sezonu ve vítězném duchu."

Podle domácího trenéra Luboše Randáka také nedělní derby ukázalo, proč borecký tým s největší pravděpodobností nejvyšší krajskou soutěž opustí. „Na každý gól se hrozně nadřeme a také dnes jsme měli šancí dostatek, ale co nedáme to, je trestuhodné," uvedl. „Dále nás trápí množství absencí hráčů ze všech možných důvodů, takže ze sedmnáctičlenného kádru jezdíme v jedenácti dvanácti lidech. Ještěže funguje velmi dobře spolupráce s mladším dorostem a kluci za nás ochotně chodí."