V posledním rozhovoru před startem soutěže jste mi řekl, že chcete se svým týmem hrát na podzimní umístění do páté příčky. Po polovině soutěže je Vitana osmá. Nejedná se trochu o ústup ze slávy?
To si nemyslím, protože na páté místo ztrácíme pouhé tři body. Na našem podzimu se bohužel negativně podepsaly dva hráčské odchody – Mihalíka (pracovně do ciziny) a Nováka (přednost hokeji). Mít tuto dvojici v podzimním kádru, myslím si, že bychom v pohodě dosáhli třicetibodové hranice.

Ta by při pohledu na tabulku podzimu stačila dokonce na druhé místo. Nakonec máte o deset bodů méně…
Je to škoda, ale musíme brát realitu. Sice jsme doma spolu s Bousovem neprohráli, ale čáru přes rozpočet nám udělaly tři porážky – v Lužci, Vysoké a Dolním Bousově, v nichž jsme se vlastně porazili sami. Byli jsme nedůslední a dělali jsme hrubé chyby, kterou soupeři nekompromisně trestali.

V této souvislosti se chci zastavit u souboje ve Vysoké. V poločase vedete 2:0, ale nakonec odejdete poraženi o tři branky…
Musím konstatovat, že se domácím povedl mistrný taktický tah, když se hrající trenér Trutnovský přesunul do útočné řady a svými hlavičkářskými schopnostmi mezi našimi hodnými trpaslíky dokázal balony prodloužit spoluhráčům a dostat je do gólových příležitostí. Zápas, v němž jsme do přestávky měli jasně na výhru, zlomil jediný hráč.

Který zápas se Byšicím nejvíce vydařil v podzimní sezoně?
Herně i výsledkově se nám určitě povedl hned ten první, kdy jsme v souboji s Horkami dokázali otočit nepříznivý stav zlepšenou hrou po přestávce. Soupeř nás zpočátku dokázal svým stylem zaskočit, protože mají hlavně v útočné řadě svou kvalitu – Kohout s Vízkem patří k nejlepším v soutěži. I za nepříznivého stavu (0:2) jsem mančaftu věřil, že výsledek otočíme.

Většina týmů – a nejen v I. B třídě – má ve svém kádru lídra rozhodujícího zápasy. V Byšicích k nim rozhodně patří Jaroslav Kmoch, že?
Patří k nadstandardním hráčům a rozhodně byl důležitým článkem týmu, i když na můj vkus dost náladový. Někdy doslova neudržitelný, jindy to bylo o poznání slabší. V závěru podzimu se na něm zřejmě podepsala slabší účast na trénincích, kdy přípravu byl nucen trochu zanedbávat kvůli časovým problémům se zaměstnáním.

V této souvislosti se nabízí otázka: Objeví se Kmoch v byšickém dresu i na jaře?
Já mám o něj eminentní zájem, ovšem nevím, zda nebude chtít zkusit své fotbalové štěstí někde jinde, snad ve Štětí. Ovšem, tam je návaznost i s Menčlem, který je jeho příbuzným. Vyjde-li nabídka pro Kmocha, patrně přijdeme i o Menčla.

Kdyby k tomu došlo, znamenalo by to pro Vitanu veliké oslabení, že?
Co si budeme povídat, oba patří k našim střeleckým oporám, na podzim se každý z nich trefil tuším šestkrát. Museli bychom podstatně změnit náš styl hry a věc řešit také personálně.

Můžete prozradit konkrétní jména?
Především bude hodně záležet na tom, zda se vrátí Čurda, i když vím, že zájem Řepína o něj stále trvá. Další dva hráči by s námi měli zahájit zimní přípravu. Jedná se o Stejskala ze Mšena a ovčárského Fabiána, který se na podzim objevoval v tišickém dresu.

Prozraďte detaily vaší zimní přípravy…
Přihlásili jsme se do kvalitně obsazeného turnaje v Neratovicích a navíc budeme hrát několik přípravných utkání s nejrůznějšími soupeři, takže jsme na nějakých jedenácti zápasech, které by měly dát záruku, že na jaro budeme dobře připraveni.

Jak probíhá spolupráce s vedením klubu?
V Byšicích si každého půl roku sedáme za stůl, zhodnotíme minulost a domlouváme budoucnost. Tentokrát to bylo spíše dvě minuty po dvanácté, čili pozdě. Na základě určitých věcí, které se staly, jsem byl spíše rozhodnutý v byšické práci už nepokračovat. Nebyla vstřícnost vedení při doplňování kádru za odcházející hráče. Závěr podzimu jsme dohrávali s hráči rezervy. Přesto jsme v oslabené sestavě uhráli slušné výsledky. Nakonec jsme se s výborem domluvili na dalším pokračování při splnění mých určitých podmínek.

O vás je známo, že se netajíte svými názory. Co si myslíte o letošním podzimu ve vaší skupině I. B třídy?
Především bych řekl, že podzimní soutěž velmi utrpěla několika kontumačními výsledky, které tvrdě dopadly na tým Kralup a měly podstatný dopad i na vývoj skupiny, která je tak velmi nečitelná a podle mne dost nespravedlivá. Některá mužstva získala nezaslouženě plusové body i příspěvek ve skóre za výhru na soupeřově hřišti administrativní cestou, která trestala pochybení kralupského klubu ohledně jediného hráče. Jako trenér bych se z takových bodů rozhodně neradoval.

Jak byste si představoval řešení kralupského pochybení?
Dobře, ať seberou Kralupům body, ale nedávají je soupeřům, kteří si je ani nezasloužili, protože si je neuhráli přímo na place. Podle mne je letošní soutěž už narušená tímto verdiktem.

KAREL HORŇÁK