Jak jste byl spokojený se zimní přípravou?
Kvůli rekonstrukci tréninkového hřiště jsme nakonec trénovali jen dvakrát týdně – na umělce v Neratovicích a v byšické tělocvičně, což se mi moc nezamlouvalo. Není to můj styl. Třeba umělku jsem nechtěl využívat jen na běhání, přišlo mi to jako velká škoda. Musel jsem se přizpůsobit možnostem, které byly k dispozici.

Kádr týmu doznal v zimě nějakých změn?
Kvalitativně jsme před jarem spíše oslabili. Největší ztrátou se stal odchod Jaroslava Kmocha, který dostal nabídku trenéra Kafky do divizních Neratovic. Až do svého odchodu do Kanady v průběhu jarní sezony se dobře ukazoval také Jurčovský a v útočné řadě i Stejskal ze Mšena. Navíc jaro příliš nevyšlo třeba Novákovi, kterému s výjimkou zápasu s Bousovem, v němž dal dva góly, trochu chyběla energie.

Patří vám titul remízového krále. Ve skupině B jste desetkrát „plichtili"…
Co k tomu říct? V každém zápase chceme hrát samozřejmě na výhru. V některých zápasech, např. v posledním kole v Pěčicích, jsme zbytečně přišli o dva body, i když jsme i v oslabené sestavě měli na výhru. S týmž soupeřem jsme na podzim naopak zachránili alespoň remízu. Takže někdy ztráta, jindy zisk.

Je kumulace týmů z Mělnicka do jedné skupiny v I. B třídě pro soutěž přínosem?
Často slyším hlasy, že přínosem je, zejména z ekonomických důvodů, protože se nemusí daleko cestovat. Osobně bych přivítal, kdyby se každý rok jednotlivé týmy více promíchaly např. s okresem Praha – východ či Kladno. Jde mi o to, aby v soutěžích byl častější pohyb ve skupinách. S mužstvy mimo mělnický region se budeme setkávat alespoň v přípravě.

V červnu jste uvažoval o ukončení svého angažmá v Byšicích. Můžete objasnit důvod proč?
Především to byly mé problémy se zaměstnáním, protože se změnilo se místo mého pracoviště. Proto jsem uvítal, že mi Neratovice v osobě předsedy Kaňky v tu dobu nabídly trénování starších žáků. Už jsem se sešel s rodiči na schůzce, na níž jsem je informoval o připravovaném letním soustředění. Po dvou týdnech mi předseda Kaňka oznámil, že pro mne má mladší dorost, což jsem však neakceptoval.

Informace o tom, že chcete trénovat v Neratovicích, mezitím prosákly do Byšic…
Já jsem to potvrdil a oficiálně jsme se rozloučili. Od vedení jsem při rozlučce dostal dárek – šálu Vitany a kazetu vína. Jenže předseda Hroško se mezitím dozvěděl, že na práci v Neratovicích nereflektuji. Při dalším jednání jsme si nastavili podmínky další spolupráce. Ta je zatím dohodnutá na půl roku.

Co vám bylo nabídnuto?
Kromě financí jsme se dohodli o úpravě tréninkové plochy, která bude rozšířena. Domluvili jsme se i o příspěvku na letní soustředění. Budeme rovněž jednat o možném posílení hráčského kádru.

Kdy začínáte s přípravou na podzimní sezonu?
V úterý 15. července a hned o víkendu hrajeme přípravu s Lysou nad Labem. Poté se v termínu 23. – 27. července vypravíme na soustředění do Mozolova, letos poněkud dříve než jindy. Bude zaměřeno především na fyzickou kondici. V dalších zápasech se střetneme s Vojkovicemi, hrajeme turnaj ve Velkém Borku, poté Střížkov z pražského přeboru a Milovice. Generálku na mistrovská utkání obstará zápas se Starou Boleslaví.

Případné změny v hráčském kádru?
Ještě není nic definitivního. Kromě dvou dorostenců, kteří dosud hrají za FC Mělník, by se měl po pobytu v Americe snad vrátit Mihalík, pokračovat by měli Hamšík a Kadlec. Do přípravy snad naskočí i Szen z Čečelic. Moc by se nám hodil i štírek Korf, ale má vleklé zdravotní problémy.

Cíl do nové sezony?
V novém ročníku čekám – jak jinak – velkou vyrovnanost. Bude-li se nám dařit, nevylučuji, že se popereme i o postupové příčky. Do každého souboje půjdeme s cílem vyhrát. Nejvíc se však obávám výkonů rozhodčích, u některých z nich se budeme snažit o jejich vetaci.

VIZITKA
Hráčská kariéra: Hostivař, Sparta (v dorostu hrál s Haškem, Skuhravým, Bílkem či Kabylem), na vojně Písek, pak Neratovice (II. a III. liga), Rakousko, Střížkov a v rychlém sledu Hořín, Pšovka, Satalice, Nová Paka či Ostrá.
Trenérská kariéra: nejprve mládež, už v 21 letech Neratovice, pak Střížkov. Dále jako hrající trenér v Byškovicích, nyní tři a půl roku trenér Vitany Byšice v I. B třídě.

Karel Horňák