Po skončení loňské sezony se na vás usmálo štěstí v podobě „sešupu“ Dynama Nelahozeves z I. A třídy až do okresu, takže jste zaujali jeho místo v I. B třídě. S jakými představami jste šli do nejnižší krajské soutěže?
Před zahájením soutěže jsem si bláhově myslel, že náš mančaft bude – po určitém doplnění – hrát o postup. Spoléhal jsem na to, že tým si udrží střeleckou potenci z okresu. Bohužel ne všichni přistoupili zodpovědně k letní přípravě a do odpovídající formy se dostávali až v průběhu podzimu. Hodně jsem spoléhal především na Jirku Laudu, jehož okresní trefy nám v kraji moc chyběly. Myslel jsem, že dá aspoň 12 gólů, což při našem střeleckém trápení také mohlo znamenat i 12 bodů.

Vaše představy se ovšem ukázaly jako liché. Herně jste sice mnoho nezaostávali, ale střelecká potence byla tristní. Ve 13 kolech se Vitana trefila do soupeřovy sítě jen šestnáctkrát a z toho plnou polovinu vstřelených branek jste vsítili v jediných dvou vítězstvích (doma Záryby 5:2 a o týden později senzační výhra 3:1 v Dolním Bousově)…
Přese všechno si myslím, že bylo v našich silách udělat o deset až dvanáct bodů víc, a bojovat tak o páté místo. S přibývajícími porážkami na hráče trochu sedla psychická deka, což se projevilo i v samotném závěru podzimu.

Po ne zrovna dobrých výsledcích jste musel korigovat své představy?
Ne. S týmem jsem chtěl i nadále hrát atraktivní útočný fotbal, který samozřejmě není bez rizika. Naši soupeři ovšem měli na klíčových místech kvalitní hráče, takže jsme do zápasů museli jít s touhou soupeře překvapit a s vervou. Bohužel jsme se však mnohdy dopouštěli až školáckých chyb ve vyrovnaných utkáních.

Ty byly k vidění například v posledním střetnutí s Kostelcem…
Byť jsme hráli téměř celou druhou půli o deseti, přesto jsme dokázali vyrovnat a měli i další šance. Hrubé chyby našich obránců však nabídly výhru soupeři.

Přesto jste právě v tomto utkání doplatili na úzkou hráčskou lavičku…
Až do posledního kola se dařilo doplňovat kádr trojicemi hráčů z rezervy. Každý z nich měl prostor se předvést. V zápase s Kostelcem chyběli ve Vysoké vyloučený Lauda, pro pracovní zaneprázdnění Jindřich a ve druhé půli nešťastně zraněný Kadlec.

Ke spokojenosti je po podzimní části hodně daleko, že?
Podzim je výsledkově skutečně velké zklamání. Mužstvo nepodávalo herně špatné výkony, ale počítají se body, a těch máme zatím jenom osm.

Komletní rozhovor s trenérem Byšic v sobotním tištěném vydání Mělnického deníku: Který tým Byšice na podzim přehrál? Co se stávajícím umístěním? Proč v Byšicích dosud nestanovili termín zahájení zimní přípravy a nemají dohodnutý zimní turnaj ani přípravná utkání?

KAREL HORŇÁK