K nelibosti domácích z ní ale místní Sokol počítající k záchraně každý bod vyšel naprázdno. Naopak hosté po další výhře nadále atakují postupové místo do ČFL.

V zápase se potkávaly dva celky z opačných pólů tabulky. Na výkonu hostí bylo podle domácího trenéra Jiřího Kabyla postavení na druhém místě znát. Domácí by museli mít k lepšímu výsledku i trochu potřebného štěstí. To se k nim však v posledních kolech obrací zády.

„Odehráli jsme slušné utkání. Dali jsme Kladnu tři góly, a vůbec ne nějaké náhodné. Líbilo by se nám, kdyby ten výsledek byl obrácený. Kluci ze sebe vydali všechno a za výkon se nemusí stydět. Síla hráčů soupeře, kteří trénují s ligovým A týmem, ale byla patrná.“

Po rychlém vedení domácích soupeř ještě do přestávky dvakrát kontroval. Po změně stran hosté dvakrát utekli na dvougólový rozdíl a domácím se pokaždé po pár minutách povedlo snížit. Vyrovnání však žádná z šancí nepřinesla.

„Kromě prvních deseti minut jsme byli jasně lepší a měli vyhrát vyšším rozdílem. Jenže další dvě šance jsme nedali a dělali hrubky v defenzivě. Z jednotlivců mě potěšil Bambur, přístupem i výkonem také Zoubele,“ konstatoval po vítězství Martin Nový zaskakující na lavičce hostující rezervy Stanislava Hejkala, který byl s ligovým áčkem Kladna v Teplicích.