VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trenér mládeže Vlasák: Nejsme ředitelé, klukům se snažíme pomoct

Mělník /ROZHOVOR/ – V předešlém týdnu jsme čtenářům poskytli online rozhovor s fotbalovým koučem A-týmu Pšovky Mělník Liborem Tomáškem, který v odpovědích zavítal i do mládežnických kategorií svého klubu. A právě mládeže Pšovky, která má obsazené všechny ročníky, se týká další rozhovor. Vyzpovídali jsme Karla Vlasáka (24), jednoho z nejmladších trenérů mělnického oddílu.

16.1.2018
SDÍLEJ:

Pšovka Mělník má v současnosti obsazené všechny mládežnické kategorie.Foto: FK Pšovka Mělník

Dovolím si nazvat vás fotbalovým maniakem na více frontách. Souhlasíte?
Dá se to tak říct, trénování dětí se věnuji pět let. Nejprve jsem strávil dva roky u starších žáků na Pšovce, poté další rok u stejné kategorie v Neratovicích. Nyní již druhým rokem vedu trenérský dvojboj – působím u nejmladších fotbalistů v obou zmíněných klubech. Zároveň stále ještě nastupuji za B-tým Pšovky v okresním přeboru.

Dá se tohle všechno stíhat?
Bohužel mi příliš času na aktivní hraní nezbývá, i vzhledem ke studiu posledního ročníku Stavební fakulty na ČVUT. Trenérská činnost mě ale pohltila natolik, že si doplňuji vzdělání i v tomto ohledu – v současnosti studuji trenérskou UEFA B licenci. 

Ta už povoluje mnohem větší příležitosti…
Jedná se o třetí stupeň trenérského vzdělání, po jehož absolvování je držitel oprávněn působit jako hlavní trenér ve všech krajských soutěžích dospělých i mládeže. Kurz čítá 120 hodin teoretické i praktické výuky a rozšiřuje oblast tréninkové přípravy všech mládežnických kategorií. 

Co vás na spolupráci s nejmladšími fotbalisty nejvíce baví? 
Nejmladší tým Pšovky je složen z hráčů ročníků 2010, 2011 a 2012 a čítá v současnosti 24 hráčů. Nejvíce mě těší fakt, že můžeme vést takový počet dětí k aktivnímu životu. Sledovat jejich pokroky a radost ze hry je krásný pocit, který musí bavit každého!

Nejnižší kategorie ale zdaleka nejsou jen o fotbale… 
K tréninkům se scházíme v létě i v zimě dvakrát týdně a naše cíle bych rozdělil do dvou rovin. V první řadě se snažíme o to, aby se kluci dokázali přirozeně orientovat v kolektivu. Aby spolu dokázali mluvit, aby uměli pozdravit, aby si uměli navzájem pomoct, aby uměli společně oslavit úspěch. Velký důraz klademe rovněž na samostatnost a disciplínu – kluci musí na trénink přijít včas a samostatně se převléknout. Při tréninku musí respektovat ostatní hráče i trenéry. Kouče u nás ale v žádném případě nevnímáme jako ředitele, který dětem přikazuje, co mají dělat. Naopak se snažíme působit jako partneři, kteří klukům pomáhají odhalovat možná řešení a rozvíjet pohybový i mentální potenciál. Ve všech cvičeních a hrách se snažíme, aby kluci pochopili účel činnosti, a mohli se tak sami rozhodnout, jaké řešení zvolí.

A druhý cíl? 
V rámci samotného tréninku pak klademe důraz na osvojení pohybových dovedností – koordinačních, rychlostních, obratnostních a silových. Do tréninku zařazujeme prvky všestranného rozvoje (atletika, gymnastika, úpolové sporty, míčové hry) tak, aby kluci byli připraveni nejen na dráhu fotbalisty. Z fotbalových dovedností se v nejmladším věku zaměřujeme zejména na základní vedení míče a kličkování.

V mnoha klubech se s mládeží pracuje špatně. Z čeho vás nejvíce bolí oči?
Kdybych měl vypíchnout jednu věc, mrzí mě, když se trenéři snaží hráče vodit po hřišti jako loutky. Pokyny „dej to po lajně, vystřel, vyběhni“ zabíjí samostatnost a tvořivost. Momentální výsledky to možná přinese, z hlediska dlouhodobého je to ale podle mého názoru úplně špatně. Stejně tak mě dokáže naštvat, když kluci stojí v zástupu s jediným míčem a kopnou si do něj jednou za minutu. Přitom si mohou přirozeně hrát každý se svým míčem a získat tak další dovednosti i během té malé chvilky před začátkem zápasu.

Vedou si hráči v utkáních obstojně?
Ano, kluci už mají za sebou první zápasy a už získali své první medaile. Nutno však podotknout, že výsledky zápasů pro nás v tomto věku nejsou tím nejdůležitějším. Hráče v zápasech neustále nabádáme k odvaze a zkoušení svých dovedností i přesto, že „odmáznutí“ míče od vlastní brány by mnohdy byla výsledkově úspěšnější varianta. Zdokonalování nových dovedností a učení se z chyb má pro nás ale v tuto chvíli mnohem větší váhu.

V týmu máte přes dvacet hráčů. Přicházejí další? 
Chtěl bych říct jedno – mladých hráčů není nikdy dost. Proto neváhejte, Pšovka je pro nové zájemce stále otevřena! Kluci vytvořili výbornou partu a rádi mezi sebe přivítají nové kamarády. Všechny zájemce narozené v letech 2010, 2011 a zejména 2012 srdečně zveme na náborový den, který se bude konat ve středu 24.1. od 17:00 v tělocvičně Zvláštní školy Mělník.

Autor: Jan Pechánek

16.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Lékař 30 910 Kč

Ostatní lékaři specialisté Lékař na dermatologickou ambulanci. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30910 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Internisti 32 549 Kč

Lékaři v interních oborech Lékař na Interní oddělení. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 32549 kč, mzda max. 49544 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie , -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 6 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -lékař do ústavních pohotovostních služeb, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Gynekolog 29 821 Kč

Lékaři v gynekologii a porodnictví Lékař gynekolog. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29821 kč, mzda max. 79848 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 10 důvodů, proč pracovat pro nás:, , -velmi dobré mzdové podmínky, -celosvětová asistenční služba pro zaměstnance zdarma - ELA - komplexní anonymní řešení všech problémů v oblasti práva, financí, zdraví a psychologie, -benefit masáže pro zaměstnance, -možnost dalšího vzdělávání a finanční podporou zaměstnavatele, -příspěvek na stravování, -5 týdnů dovolené, -práci na plný nebo zkrácený úvazek ve směnném provozu, -pěkné pracovní prostředí, přátelský kolektiv, -dobrá dostupnost z Prahy (25min), -práci v úspěšné nemocnici se stabilním zázemím renovované mezinárodní společnosti, , 5 důvodů, proč zaměstnat právě Vás:, , -platné osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu, -zájem o práci v příjemném prostředí, -odpovědnost a rozhodnost, -vstřícný přístup k pacientům, -ochota podílet se na chodu a prestiži nemocnice, , Nástup možný ihned nebo dohodou.. Pracoviště: Almeda, a.s., Alšova, č.p. 462, 277 11 Neratovice. Informace: Lenka Kotková, +420 315 637 337,739 603 691.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 15 000 Kč

Pomocní kuchaři Pomocní kuchaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: - znalost originální čínské kuchyně, čínský jazyk výhodou, Místo výkonu práce:Dr. E. Beneše 1159, 277 11 Neratovice , Kontakt: osobně po-st 15:00-16:00, telefonicky po-čt 15:00-17:00. Pracoviště: Hao yang ou s.r.o. neratovice, Dr. E. Beneše, č.p. 1159, 277 11 Neratovice. Informace: Wang Xiaosen, +420 776 698 666.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Mělnický deník

Votvírák 2018
102

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníku

Dopravní značení musí řidiči vnímat rozumně

Střední Čechy – Zdravý rozum musí za volantem vítězit vždy a za všech okolností – na druhou stranu by značky neměly řidiče navádět nesprávně. Jedno i druhé je obzvlášť aktuální v nynější době plné oprav na silnicích spojených s dopravními omezeními. To často upravují i značky ukazující, jak objíždět výkopy, vyfrézovaná místa a další pracoviště.

S šedesáti kily na Sněžku a Nazareth s Masarykem v Havířově: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. června 2018.

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT