„Vykradli nám kabinu," potvrdil Jiří Kafka. „Nějak se tyto případy množí. My jsme dotyčného muže viděli. Je to urostlý muž bez vlasů, vydával se za funkcionáře. A díky tomu si opatřil klíče od kabiny," uvedl kouč Ostré. Podrobnosti ZDE 

Samotné utkání dvou divizních celků, které před týdnem vypadly v předkole MOL Cupu, skončilo nerozhodně. Na obou stranách padlo po jedné brance. Jediný gól na straně Ostré vstřelil obránce Kouba už v prvním poločase. Domácí po změně stran vyrovnali, další gól už nepadl. „Chvílemi měly převahu Neratovice, chvílemi jsme měli převahu my," uvedl k utkání Jiří Kafka.

Za domácí se jednou trefil Josef Gabčo, ale branek na jeho kontě mohlo být víc. Za stavu 1:1 totiž neproměnil pokutový kop. „Nakonec to byla zasloužená remíza. I když gólovek jsme měli asi více my. Gabčo nedal penaltu a také Moravec šel sám na branku," vyjmenovával domácí kouč Tomáš Staněk. Ten mohl být rozhodně spokojený s defenzivní činností svého týmu: „V minulých dvou zápasech jsme dostali dohromady devět gólů, teď jenom jeden. A ten jsme ještě soupeři darovali. Takže se zlepšenou obranou mohu být spokojený.

Do začátku mistrovské sezony však ještě podle jeho slov čeká Neratovice hodně práce. „To kdybych vám měl vyjmenovat všechno, na čem ještě musím zapracovat, tak bychom tady seděli do rána," řekl s úsměvem. A pokračoval: „Rozhodně to je kondice, to jednoznačně. A pak ta zmiňovaná defenziva."

I jeho samozřejmě zasáhla nemilá událost s vykradenou kabinou hostů. „Kluků z Ostré je mi líto. Přijedou si zahrát fotbal a odjíždí okradení. Snad se podaří toho člověka co nejrychleji dopadnout, protože nepotřebujeme, aby nám tady někdo takový řádil. Kluby si teď musí dávat pozor a vzájemně se varovat," řekl Staněk. A dodal: „Nejvíc mě zaráží drzost s jakou to ten člověk udělal. To je pro mě něco strašného."
V sobotu se jeho tým představí na hřišti třetiligové Dobrovice, která o víkendu vypadla v poháru s Admirou po penaltách.

Libiš ve svém druhém přípravném utkání podlehla v Hrobcích tamnímu účastníkovi přeboru Ústeckého kraje 2:3.

Neratovice – Ostrá 1:1
Branky: Gabčo – Kouba.
Neratovice: Doležal – Vorasický, Chlumecký, Jína, Pajkrt – Kalabiška, Kraus, Radosta, Chládek – Gabčo, Moravec (střídali: Kozák, Šulc, Tláskal).
Ostrá: Havránek (Keller) – Poběrežský, Bureš, Málek, Kouba – Sirový (60. Pánek), Habrun, Krátký, Řezníček (84. Hradecký) – Petlička (46. Dozorec), Vobořil (60. Herzán).

(mal, lk, jb)