„Na play-off se těšíme, i když máme před sebou nejtěžšího možného soupeře. Pro kluky to však budou obrovské zkušenosti, které se jim do další kariéry budou nesmírně hodit,“ vyhlíží trenér Olympiku Jakub Němec minimálně tři zápasy s dlouhodobě nejúspěšnějším tuzemským klubem.

O tom, že jsou Chrudimští obrovským favoritem, není pochyb. Za vše mluví výsledek 10:0 ve prospěch vítěze základní části v duelu, který se hrál na východě Čech před týdnem.

„Zápas nám ukázal, jak je potřeba hrát a čeho se vyvarovat,“ potvrdil trenér Mělníka. „Bohužel na sérii nebudeme v optimálním složení. Potkala nás zrovna velká marodka a máme problém složit tým dohromady. Věřím však, že kluci, kteří nastoupí, se chopí příležitosti a ukážou to nejlepší, co v nich je.“

Pro Mělník byla letošní sezona tak trochu jako na houpačce. Po rekordně dlouhé bodové šňůře přišel v závěrečných kolech s těžkým losem půst. Chrudimská porážka byla šestou v řadě a rozhodně ne jediná podobně vysoká. Podle Jakuba Němce osmá příčka odráží realitu.

„Bohužel jsme poztráceli zbytečně v některých zápasech body a nepodařilo se získat žádné s týmy z top pětky. To se týmům nad námi podařilo, takže osmé místo tomu odpovídá,“ hodnotí. Spolu s vysokou kvalitou celků ze špičky se podle něj podepsaly právě i neustálé absence.

První zápas série hrané na tři vítězství je na programu v sobotu od 19 hodin v Městské sportovní hale v Chrudimi. Na stejném místě ještě oba týmy nastoupí i o týden později. Mezitím se ve čtvrtek od 19 hodin odehraje druhé utkání v Mělníku.