Velim / Vkrajském derby divize C Velim utrpěla první jarní prohru. Tři body si z jejího hřiště po výsledku 3:1 odvezly velice silné Ovčáry.

„Zápas se mi nehodnotí lehce. První poločas byl z naší strany solidní, ale do druhé půli jsme nastupovali se zdravotními problémy útočníků. Slavík měl bolestivé zranění hlavy po střetu se soupeřem a Snop má vymknutý palec. Oba to chvíli zkoušeli, ale nešlo to. Museli jsme střídat a noví hráči nedokázali udržet vepředu balón tak, jak jsme si představovali. Navíc v záloze hráli hráči, kteří ještě nemají na to, aby takto těžké utkání zvládli celé. Musíme připustit, že soupeř nás ve druhém poločase kvalitou přehrál a zaslouženě zvítězil. Mrzí mě ale obdržené góly. Při lepší poziční hře a předvídavosti se jim dalo zabránit. Pokud by nepadl první gól přímo z rohu po naší chybě, mohl zápas skončit remízou nebo i naší výhrou. Ta vyrovnávací branka vývoj zápasu hodně ovlivnila. Jejich druhý gól byl ale výstavní. Za druhý poločas si soupeř vyhrát zasloužil,“ přiznal trenér Velimi Josef Košátko.

S tříbodovým ziskem a spokojeností ve tváři tak mohl trenér Sokola Ovčáry Pavel Janeček odjet. „V prvním poločase jsme hráli trochu víc defenzivně, věděli, jsme, že domácí jsou kvalitní a že to na nás spustí. Navíc máme s nimi nelichotivou bilanci. V zimním turnaji jsme s nimi jednou prohráli, a na podzim jsme jim podlehli v mistráku 1:3. Proto jsme se snažili eliminovat jejich nástup a nasadili jsme do začátku zápasu dva defenzivní záložníky. Přesto šli domácí po naší chybě do vedení. Pak jsme vsadili vše na ofenzivu, vytvořili si řadu šancí a nakonec i zaslouženě vyhráli. Víme, že máme natrénováno, máme dost fyzických sil, a také proto nám jdou druhé poločasy lépe. Bylo to tak i v zápase s Hradcem Králové, kdy jsme ve druhé části vyrovnali a soupeře tlačili. Snažíme se hrát líbivý útočný fotbal. Víme, že na první Hlavici už nemáme, a tak se fotbalem aspoň bavíme,“ přiznal kouč Sokola Ovčáry.