Ve Vojenské zotavovně Bedřichov, kde v lednu trávila kondiční soustředění například i pražská Sparta, si užívají špičkových podmínek k nabírání fyzických sil na náročné jarní odvety v ČFL.

„Hráči toho mají plné zuby, ale od toho je to zimní soustředění,“ hlásil z Krkonoš trenér Pavel Janeček ve středu v poledne. Devatenáctka fotbalistů (chybí pouze zraněný kapitán Ondrák) zrovna vydýchávala dopolední dvě tréninkové dávky. Od nedělního příjezdu bylo podobných nepočítaně.

Z bílé stopy rovnou do haly či posilovny, ani klasický výběh v hlubokém sněhu nesmí chybět. Vítanou úlevu přinese až večer, to je na programu regenerace. Ráno začne celý kolotoč nanovo.

„Všichni trénují a jsou zdraví, takže jsem spokojený,“ pochvaluje si trenér a dodává: „Máme tady absolutně ligové podmínky. Hráči si to užívají. I když je to pro ně velká dřina, tak si to musí chválit. Je to pro ně zpestření přípravy a nesrovnatelně lepší, než kdybychom o sobotách a nedělích nabírali kondici v Ovčárech na asfaltce.“

A jak by trenér oznámkoval své hráče coby lyžaře? „Nejlepší jsou Straka s Jeníkem, nejhorší je Miroslav Müller, který už si vysloužil přezdívku kokosy na sněhu, ale zkouší to a pere se s tím.“