Můžete se vrátit na konec loňského ročníku, kdy jste mužstvo přebral spolu s Alešem Kratochvílem…
V jarní části loňské sezony jsem působil na řepínském hřišti jako správce, čili jsem znal situaci. Věděl jsem, že kluci nehráli špatně, ale chyběly body. Většinu zápasů prohrávali o gól, neproměňovali vyložené šance. Ona pak ta pověstná „deka" padá víc a víc, a pokud nepřijde nějaký impuls… Nebýt podzimních bodů, tak by to s Řepínem dopadlo špatně.

Ještě před koncem sezony však hodně nečekaně skončil trenér Miroslav Vlk…
S možností, že bych měl trénovat řepínské áčko, jsem vůbec nepočítal. Ale když mi to v červnu pan Horník na výborové schůzi nabídl, neváhal jsem. Trenéřina mě baví, dokonce jsem byl přihlášený na víkendový kurz skupiny C. Dohrávka s FC Mělník však překazila mé plány, a tak jsem byl nucen svou účast odvolat.

Svého trenérského asistenta jste si vybral sám, nebo jste ho zdědil po svém předchůdci?
Potřeboval jsem člověka, který detailně zná situaci v mužstvu. Protože Aleš Kratochvíl dělal asistenta už panu Vlkovi, volba byla jednoznačná. Aleš bývá při zápasech většinou na place, takže na mně je přímé vedení týmu. Věci ohledně sestavy řešíme společně.

Popište situaci, než jste šli na první trénink…
Nebylo to lehké. Člověk neuměl moc mluvit, a ačkoliv jsem kluky z mančaftu znal, cítil jsem před nimi určitý respekt, především před staršími hráči. Určitě mi pomohl půlrok, který jsem na Řepíně strávil jako hráč po příchodu z Libiše.

Navíc vašemu trenérskému tandemu velice pomohl veleúspěšný start letošního podzimu…
Když jsem viděl los úvodních kol naší skupiny I. B třídy, měl jsem obavu, abychom vůbec uhráli nějaký bod. Ve čtyřech kolech, v nichž jsme získali plný počet bodů, se však tým nastartoval do dobré pohody. I když poté přišly i porážky a zejména ta zárybská byla více než zbytečná, podzim jsme dokončili na bronzové příčce, což je myslím důvod ke spokojenosti.

Kdybyste se měl vrátit ke dvěma podzimním výpadkům…
Rezerva Dobrovice nás na svém pažitu přehrála kvalitním výkonem, byť i tam jsme prohráli jen o gól. Samostatnou kapitolou byla porážka v Zárybech, kde jsme v poločase vedli o dva góly a měli jsme zápas dotáhnout do vítězného konce. Po přestávce jsme se nestačili divit, protože domácí přeskupili řady a začalo se jim dařit. Přestože jejich věkový průměr je o hodně vyšší než náš, zápas nakonec otočili ve svůj prospěch.

Jak hodnotíte příchod Tomáše Skopky z konkurenční Vysoké?
Sliboval jsem si od něj především góly, kterými by podpořil naši střeleckou bilanci. Určitě je to kvalitní hráč, který se za nás na podzim trefil čtyřikrát. Po výborném úvodu, kdy dával gól v každém utkání, mu trochu zvlhnul střelecký prach, možná i proto, že kvůli pracovnímu vytížení nestíhal pravidelně trénovat. Počítáme s ním i pro jarní sezonu.

Skopkovu střeleckou štafetu však převzal Jakub Paloušek…
Jakub hrál u nás dlouho na kraji zálohy s úkolem podporovat útok. Když jsme vinou několika zranění potřebovali posílit útočnou řadu, byl to právě on, kdo převzal střeleckou štafetu po Zbyňku Štruplovi a Tomáši Skopkovi. Má ohromný fyzický fond, nevypustí jediný souboj a nyní k tomu přidal i střeleckou pohotovost.

Jak intenzivně se Řepín připravuje?
Snažíme se chodit dvakrát týdně. Samozřejmě se stane, že někteří hráči kvůli pracovním problémům trénink vynechají. Nemůžu říct, že by se kluci nesnažili. Třeba kapitán David Dvořák ve svých čtyřiceti letech byl vesměs na každém tréninku a svým přístupem je vzorem pro mladší spoluhráče.

Jak se vám osvědčuje „prodloužená trenérská ruka" v osobě Aleše Kratochvíla?
To nikdy nepochopím, jak v jeho letech dokáže být týmu maximálně prospěšný zejména ve středu zálohy, kde je potřeba toho naběhat co nejvíc. Je to řepínský srdcař, a když viděl, že po zdravotních výpadcích našich záložníků je potřeba zaskočit, tak do toho šel.

Z podzimních bojů jste si odnesli tři porážky…
Mě spíš mrzí zbytečně ztracené dva body v Lužci, kde jsme měli zápas pod kontrolou a v poslední minutě domácím na podnosu nabídli remízu. Nemůžeme přece v 60. minutě zalézt před vlastní pokutové území a čekat, že udržíme těsnou výhru.

Na podzim jste vyválčili bronzový stupínek s pouhou tříbodovou ztrátou na vedoucí Rejšice. O jarních ambicích na postup se na Řepíně asi mluvit nebude, že?
To určitě ne. Mě těší, že za mnou občas chodí fanoušci. Když pochválí hru našeho týmu, je to pro mne ta nejlepší odměna. Za našimi úspěchy stojí dobrá parta.

Plán zimní přípravy?
Začínáme 15. ledna, protože už 19. ledna hrajeme přátelák s Libiší, kde budou oba týmy chtít zkusit nové tváře, se kterými počítají do jarních mistrovských bojů. Dál se budeme připravovat třikrát týdně v domácích podmínkách. Poslední týden v lednu absolvujeme tradiční pětidenní soustředění.

Jaký je váš cíl pro jarní odvety?
Hrát dobrý fotbal, pohybovat se na špici tabulky. Pokusíme se tým doplnit o tři hráče – dva záložníky a útočníka.

KAREL HORŇÁK