Odhadnout hlavní adepty na postup ve skupině A III. třídy není zase tak nemožné.

Ve Velkém Borku, který na jaře zaostal za Kostelcem o pouhé dva body, nechtějí o roli hlavního favorita příliš slyšet, postupový cíl ale nezapřou. „Za největšího favorita bych pasoval Počaply,“ míní trenér Slavie Jiří Vavřina.

Jedním dechem ale dodává: „Postup je naším cílem. Potřebujeme tým posunout výš, aby mladí neodcházeli jinam. Třetí třída důstojně nenavazuje na soutěže naší mládeže.“

Návratu Hampla do Střížovic, odchodu Palouška a případně i Vavřiny juniora (v jednání) do Řepína se v Borku nebojí, přestože opačným směrem přichází jen Frýdl z FC Mělník. „Na první pohled se to může zdát jako oslabení, Mirek Hampl pro nás byl jako by nepostradatelný na hřišti i v kabině. Musejí se toho zhostit mladí, kteří dříve dostávali méně příležitostí.“

V Počaplech na dálku vhozenou rukavici přijímají. „Uděláme vše proto, abychom do přeboru konečně postoupili,“ potvrdil nejvyšší ambice sekretář Sokola Němeček. Loni bronzový tým se připravil o šanci postoupit ve vzájemných zápasech s vedoucím duem, proti kterému nezískal ani bod. Ve zbylých zápasech ztratil už jen dvakrát. K naplnění cíle má přímo na hřišti pomoct Grohman vracející se ze Štětí, na lavičce pak Pavel Kratochvíl střídající na trenérském postu Luboše Žídka.

Překvapit ale mohou i některé další celky, i když samy staví své cíle poněkud níž. „Žádné velké plány nemáme. Věříme, že střed tabulky bychom měli hrát. Cílem je hrát solidně, aby si u nás diváci před nedělním polednem spravili chuť,“ zaznívá například z Mlékojed.

Jejich zkušený kádr tradičně budí respekt u všech soupeřů. Jinak tomu nebude ani letos, i když z Mlékojed hlásí několik zraněných. Jediná výraznější změna proběhla na postu brankáře. Náhradou za odcházejícího Željaskova má být Luboš Němec, který u Labe rozšíří už tak početnou kolonii bývalých hráčů Tišic.

Na zkušenost znovu hodně sázejí také v Čečelicích. K lepší sezoně, než byla ta loňská, by měli novému trenérovi Josefu Brandýskému pomoct „staří známí“. Z hostování v Řepíně se vrátil Jiří Kábrt, také hráči jako Sojka, Klobása, Čermák či Boušek vypůjčení na hostování znají čečelické prostředí důvěrně. Chytat bude Fryk z Kropáčovy Vrutice.

Samostatnou kapitolou bývají v každé soutěži rezervní celky, které i přes pád Vysoké zůstávají ve skupině čtyři. Nováčkem, který se bude chtít především zabydlet, je Řepín. Navázat na loňské šesté místo touží v Zárybech.

Ambice vrátit na hřiště do Byškovic alespoň okresní přebor už dávno opustily zálohu Neratovic. „Máme nedostatek hráčů, je nás asi jen třináct a někteří chodí jen jednou za dva týdny,“ vysvětluje trenér Libor Tichota. Chápe přitom, že nadějní mladíci, kteří se nevejdou do prvního týmu, nemarní svůj talent ve III. třídě a hostují po okolních týmech hrajících alespoň I. B třídu.

O místo někde dole si opět koledují ve Všetatech. Tým zůstává bez trenéra a ani s přípravou to nebylo slavné.

Vyhnout se starostem se záchranou si předsevzali také ve Vehlovicích. Mužstvo, které na jaře převzal trenér Marek Novák, zaznamenalo některé hráčské odchody, a šanci tak dostanou mladí.