„Hory jsme si užili stejně jako každý rok. Byli jsme na stejném místě už asi podvanácté, takže vše probíhalo podobně, jen jsme trochu obměnili běžecké tratě. Kluky to bavilo. Myslím, že to splnilo účel a doufám, že to na hřišti bude znát," shrnul čtyřdenní pobyt dvanáctky hráčů hrající kouč Jan Studený. Ten podle svých slov příliš nevybočuje v programu, jaký pro něj a ostatní ovčárské hráče pravidelně připravovali už jeho předchůdci Kořínek, Vodička, Veselý, Šíp nebo Janeček, i když s trochu jinými proporcemi. „Ta soustřední jsou stejná. Samozřejmě, že v ČFL bylo běhání nejvíc. Já jsem jen obměnil tratě, aby se to stále neopakovalo. A zrušil jsem ranní rozcvičky, za to byli kluci rádi. Jinak tam není nic co vymýšlet."

Vedle klasických výběhů se Ovčárští opět zdokonalovali i na běžkách, které v předešlých letech vynechali snad jen jednou. „Co vím, tak kromě jednoho soustředění s trenérem Šípem jsme byli na běžkách každý rok. Nějaký ten kilometr jsme na pěkných tratích odběhali i letos. Kluci to umějí," neobává se Jan Studený případných pádů a zranění. „Vždy se najdou jeden dva kluci, kteří v tom nejsou tak zdatní, v rámci tréninku se s tím ale potrápí."

Nekorunovaným králem běžkařů mezi ovčárskými fotbalisty byl prý i letos brankář Radim Straka. „Nemá s tím žádné problémy, skočí na to a v pohodě ujede třeba dvanáct kilometrů," chválí Jan Studený svého spoluhráče.

Premiéru si na soustředění podzimního lídra krajského přeboru odbyl Stanislav Slavík. Kmenový hráč střížkovských Bohemians Praha, který na Mělnicku před rokem působil v roli hrajícího kouče v zárybském Sokole, je v Ovčárech na zkoušku. Domluvený na tom, že by se v dohledné době měli s týmem začít připravovat a odehrát i přípravné zápasy, je Jan Studený také s Pavlem Novotným (FK Neratovice/Byš­kovice) a Danielem Ubrym (V. Borek), oba mladíci na podzim působili v Klecanech, tedy v táboře jednoho ze soupeřů Ovčár v dlouhodobé soutěži. Úvodní přípravný zápas má Sokol v plánu v sobotu 7. února na mělnické umělce proti Třeboradicím.