V utkání 19. kola III. A třídy dostali slavisté studenou sprchu hned v úvodu, kdy se z trestného kopu z velké dálky nechytatelně trefil liběchovský kanonýr Veselý. Místo zvýšené aktivity se pak na domácí kopačky přilepila bezradnost, která končila na hranici hostující šestnáctky, bez šance, která by vedla k vyrovnání.

„Soupeř nás porazil naší vlastní zbraní nasazením, bojovností a odhodláním nechat na hřišti veškeré síly,“ spílal domácím hráčům jejich trenér Jiří Vavřina a doplnil: „Přišly se na nás podívat bezmála dvě stovky lidí. Fanouškům Borku se velice omlouvám, že jsme jim připravili takové představení. Věřím, že se z této lekce poučíme a už příští týden ve Dřísech dokážeme, že šlo o ojedinělý výpadek, na který je potřeba co nejdříve zapomenout.“

Na vedoucí příčce tak zůstaly Horní Počaply, které v sobotu dovedly do vítězného konce utkání v Čečelicích. Na podmáčeném terénu vedli ještě v úvodu druhé části domácí, hosté ale výsledek otočili. Jejich vítěznou branku vstřelil už potřetí v řadě hrající trenér Dohnal z penalty. Hostující radost pak nepokazilo ani vyloučení Davida Plicky, který v závěru tahla za záchrannou brzdu.

Ve vlastní jednoznačnou záležitost proměnila souboj rezerv ta neratovická, když nasázela Řepínu šest gólů.

Překvapením kola bylo těsné vítězství Všetat nad Kly. Domácí rozhodli vyrovnaný zápas ve druhém poločase z penalty po faulu hostujícího brankáře Brože. Předtím skončily největší možnosti obou mužstev na břevně branky.

Penalta rozhodla o třech bodech pro domácí také v utkání Vehlovic a Dřís. Domácí sice rychle vedli, ale hosté pohotově srovnali, takže soupeři odcházeli na přestávku za vyrovnaného stavu. Vehlovická snaha o rozdílovou branku pak byla vyslyšena v 78. minutě v podobě odpískané penalty. Vítězství pak domácí jistili třetí brankou v samém závěru.

19. kolo: Tišice B – Mlékojedy 2:5 (2:2) Fencák 2 – P. Toman 2, Hejsek, Šimák, Flaska, Všetaty – Kly 1:0 (0:0) Lauda z PK, Vehlovice – Dřísy 3:1 (1:1) Bázler, Procházka z PK, V. Přáda – Hlaváček, Čečelice – H. Počaply 2:3 (1:1) Kábrt, Szen – Porš 2, Dohnal, ČK: Plicka (HP), Neratovice B – Řepín B 6:0 (4:0) Žák 2, Gerencsery, Samuel, Panocha, Kalina, V. Borek – Liběchov 0:1 (0:1) Veselý.