V letní přípravě odehráli celkem sedm utkání s bilancí šesti vítězství a jedné prohry při aktivním skóre 31:15. „Až na nevydařený zápas s mělnickou Pšovkou hráči zvládli zápasy podle svých možností a našich představ. Každý ze soupeřů nás prověřil v jiných herních situacích. Jediný náš přemožitel z pražského Meteoru nás přehrál v gólové produktivitě, ale i tak si hráči zasloužili vyzdvihnout v mnoha dobře provedených činnostech na hřišti,“ bilancuje úvodní část sezony jeden z trenérů Vladimír Kaňka.

O nadcházejícím víkendu už se začne hrát naostro o mistrovské body. Pro generálku si tak Neratovičtí pozvali Aritmu Praha, která se podle všeho bude prát o přední příčky pražského přeboru a v nejbližší době se také bude snažit zařadit mezi střediska sportovní mládeže.

„Do zápasu jsme nastoupili v sestavě, která by se měla ukázat také v sobotu v prvním mistrovském utkání podzimní části nadcházející sezóny. V prvním poločase jsme soupeře drželi daleko od naší brány. Hráči si plnili pokyny. Každý hráč se snažil podat svůj nadprůměrný výkon a především si hru užívat,“ byl podle trenéra Kaňky recept na vyhraný první poločas v poměru 3:1.

Stejným výsledkem pak skončilo i druhé dějství, do kterého domácí nasadili do hry i všechny ostatní hráče svého kádru, zatímco Pražané vyrukovali s kompletně novou jedenáctkou. „Tento zápas nám mnohé ukázal. Především to, že i přes jednoznačnou výhru máme stále na čem pracovat,“ uzavřel své hodnocení Vladimír Kaňka.