Mělnicko / Po 22. dějství se na prvním místě osamostatnily Tišice, které svou neporazitelnost na hřištích soupeřů potvrdily v Kralupech (0:2).

„V úvodních patnácti minutách nás Čechie zmáčkla, pak jsme ale začali hrát my. K ničemu jsme je nepustili a ještě nedali nějaké šance,“ uvedl hostující Michal Vítovec. V tišické kabině se o postupu nahlas moc nemluví. „Ještě máme před sebou Veltrusy, Záryby, Pšovku, bude to zajímavé. Hodně napoví už příští duel právě s Veltrusy,“ tuší.

Bez trenéra to nešlo

Právě AFK, který má oproti Tišickým k dobru opakovaný zápas v Čečelicích, se na domácí půdě rozešel nerozhodně s béčkem Pšovky (2:2). Mělnický tým sice patří na cizích hřištích k nejslabším, ve Veltrusích ale vedl v poločase dokonce dvoubrankovým rozdílem.

„Štěstí se k nám tentokrát obrátilo zády. I když jsme dvoubrankové manko dohnali, je to pro nás ztráta, ale stává se to i v lepších mančaftech. Nikde není napsáno, že nemůžeme být na konci soutěže tím, kdo se bude smát,“ zůstává v postupových ambicích Veltrus tajemný trenér Pavel Kratochvíl, který tentokrát na zápase svého týmu chyběl.

Penalta a dvě červené navrch

Velké rozčarování panuje v táboře druhých Záryb. Porážka od Čečelice je na první pohled překvapivá (0:2). K utkání se do Záryb ne poprvé v letošní sezoně nedostavil delegovaný rozhodčí.

„Měl tam pískat Plíhal z Počapel, ale tvrdí, že delegaci nedostal,“ objasnil předseda komise rozhodčích František Löffelmann.

Domácí trenér František Vítů to vidí trochu jinak: „Vkrádá se mi k vyslovení skoro až to, že to bylo domluvené. Hosté si přivezli rozhodčího svého, který dvěma spornými výroky dovedl zápas do vítězného konce pro ně. Nám ve druhé půli v době sílícího tlaku neodpískal penaltu, naopak se kopala proti nám. Po ní jsme ještě přišli o dva vyloučené hráče, kteří neovládli své emoce. V závěru jsme do otevřené obrany inkasovali podruhé,“ shrnul zápas ze svého pohledu kouč Záryb a dodal: „Je ale pravda, že jsme proti obětavě hrajícím hostům nepředvedli žádnou oslnivou hru. Kdybychom si vytvořili větší tlak a nějaké možnosti, byl by rozhodčí bez šance. Situace se pro nás hodně zhoršila, ale ve zbylých čtyřech kolech ještě může klopýtnout kdokoli.“

Asi jen slabou náplastí může pro Zárybské být, že rozhodčí Šubr, který sobotní dopolední zápas řídil, se nevyhne trestu. František Löffelmann mu ho slibuje za jiný zápas, na který se o uplynulém víkendu nedostavil.

Čtyři zápasy s čistým štítem

Byšičtí už počtvrté v řadě zamkli zadní vrátka. Ve Vojkovicích ale vyšli naprázdno, na jaře vůbec poprvé, i střelci Vitany, takže se narodila bezbranková remíza.

Už jistý sestupující Hořín domácí příznivce nepotěšil ani proti vůbec nejslabšímu možnému soupeři. Předposlední Kly se výhrou (1:3) po dlouhé době v tabulce posunuly směrem vzhůru.

Své místo nováček přepustil ještě loni B třídnímu Velkému Borku. Slávia totiž neuspěla v bitvě o „šest“ záchranářských bodů v Nelahozevsi (3:1). Domácí zasadili hostům v závěru poločasu dva údery. Ty měly fotbalisty Pétézetky povzbudit, ale naopak po vstupu do druhé půle získali mírný tlak hosté a snížili Haklem. Následovala řada nepřesných přihrávek na obou stranách. Domácí se museli obávat o vítězství až do 83. minuty, kdy Mazanec obešel i brankaře a pojistil zisk cenných tří bodů.