Prohra o tři góly hosty musí hodně mrzet, protože si po změně stran vytvořili několik dobrých příležitostí, včetně nastřelené tyče. Domácím nakonec pomohlo vyloučení Finklára z 57. minuty po druhé žluté kartě, ovšem Novoborští mohli jít i poté do vedení. Žaba postupoval sám na gólmana, trefil jen jeho tělo, míč se vzápětí odrazil k Hladíkovi, jehož následnou střelu vyrazil obránce z brankové čáry do bezpečí.

O konečném výsledku rozhodla poslední čtvrthodina. Domácí zahrávali roh, brankář Szabo balon vyboxoval jen k Wernerovi, a ten ho hlavou vrátil do sítě.

"Pak už jsme hráli vabank. Chtěli jsme se pokusit vyrovnat, ale nevyšlo to,“ konstatoval trenér Boru Pavel Hradiský. Druhý gól do Szabovy svatyně padl po přečíslení obrany, které využil střídající Žák. A ten samý hráč v posledních sekundách životní střelou z pětadvaceti metrů přímo do šibenice zkázu hostí dokonal – 3:0.

„Tři nula je moc,“ litoval po zápase trenér Hradiský. „Měli jsme plán první půli neinkasovat, což se povedlo, a po přestávce udeřit. Ale místo kýžené branky z 56. minuty, kdy jsme nastřelili tyč, jsme šli do oslabení. Stačilo skórovat a neprohráli bychom,“ dodal smutně. Podle něj bylo Finklárovo vyloučení přísné. „Martin šel důrazně za míčem, který vyběhnuvší brankář neměl zcela pod svou kontrolou. Došlo ke střetu a rozhodčí našemu hráči udělil žlutou. Byla už druhá, a tak musel vytasit i červenou. Ale jinak si na sudího nemůžeme stěžovat. Pískal dobře.“