Během dvou hodin teorie a dalších čtyř hodin praktických ukázek přímo na trávníku trenéři vstřebávali poznatky, které je mohou obohatit v jejich další činnosti spojené s výchovou mladých hráčů.  Školení vedl špičkový odborník Roman Váňa, trenér týmu U11 v pražské Spartě. Účastníky seznámil se systémem výchovy mladých hráčů, který využívají celosvětově jak malé, tak i největší kluby.

Osmička koučů z domácího FK, ale i vyslanci fotbalu z Veltrus, Nehvizd a Slovanu Liberec si mohli na vlastní kůži vyzkoušet řadu cvičení. „Bylo to super. Získali jsme nové zkušenosti a náměty na tréninky,“ pochvaloval si akci jeden z účastníků a zároveň předseda sportovně-technické komise OFS Mělník Jan Netolický.

Čím se pohled metody Coerver®Coaching liší, přiblížil po nedávné podobné akci v Nymburku profesionální trenér mládeže středočeského svazu Milan Kormaník. „Je o práci s detailem, s jednotlivými nuancemi. Cílem je vychovat co nejkreativnější hráče. Hodně se blíží s metodikou FAČR, ale ta jde do detailu později, protože nejprve upřednostňuje principy. Coerver s ní začíná dříve. Každopádně se podle mne obě metodiky výborně doplňují,“ míní.