Ve sportovním areálu Čechie Kralupy na ně čekala přednáška z trenérské pedagogiky, dále praktická tréninková jednotka s domácím celkem mladší přípravky, doprovázená souběžným komentářem lektora OFS Mělník Patrika Zeidlera.

„Myšlenka akademie navazuje na projekt létajících trenérů, který úspěšně funguje už několik let v zahraničí. Jejím hlavním cílem je nejen přitáhnout další zájemce o práci s fotbalovou mládeží, ale i těm stávajícím osvětlit správné tréninkové postupy a další důležité aspekty této práce," řekl.

Velmi spokojený s průběhem prvního kurzu byl také sekretář OFS Pavel Suk: „Musím říci, že zájem trenérů a rodičů předčil naše očekávání. Potěšilo nás, že kurz byl interaktivní. Účastníci průběžně kladli dotazy a závěrečná diskuze se protáhla až do tmy. Víme, že dnes spousta dětí dává přednost před skutečným sportem tomu virtuálnímu na počítači a řada našich klubů nemá mládež jen proto,že se nenajde obětavec, který by s ní pracoval. Doufáme, že díky této akademii se tato situace zlepší a tři podzimní kurzy nebudou poslední."

Druhý kurz Trenérské ČEZ akademie se uskuteční 14. října na umělé trávě TJ Neratovice od 16 hodin, třetí pak 4. listopadu v Mělníku, kdyčas s ohledem na volnou kapacitu haly bude ještě upřesněn.