„Z mé strany jde o takovou výpomoc známému, který mě požádal, zda bych zaskočil, tak jsem to vzal. Záryby jsem jinak viděl už na turnaji ve Štěrboholech a jako mančaft se mi líbily. Jednoho z hráčů dokonce znám, trénoval jsem ho na Kypru (Miroslav Krulich – poznámka autora). Těším se na to," potvrdil své angažmá dnes šestapadesátiletý bývalý sedminásobný reprezentant, který v nejvyšší domácí soutěži, tehdy ještě československé, odkopal více než 250 zápasů a vstřelil v nich 85 gólů.

Do Záryb to podle svých slov nebude mít daleko z místa svého současného bydliště v Praze na Černém Mostě, což bylo i jedním z důvodů, proč na nabídku kývl. S vedením klubu je prý zatím dohodnutý na spolupráci pro nadcházející jarní část aktuální sezony. Její cíl je jednoznačný už při pohledu na tabulku, ve které Zárybští po podzimu vedou s náskokem jednoho bodu na neratovické béčko.

„Zárybskými ambicemi je postup. Jsou první, tak doufám, že jim to tam nezkazím a společně se nám to povede," svěřil se Mělnickému deníku Mičinec, který jako trenér působil třeba v Dunajské Stredě a vůbec naposledy s Karlem Jarolímem ve Slovanu Bratislava, na regionální úrovni pak od Záryb jen několik kilometrů dál proti proudu Labe – v Čelákovicích či Lysé nad Labem.

„Pan Mičinec je velká kapacita. Vkládáme do něj naděje, že dotáhne do úspěšného konce, co začal pan Slavík. Tomu patří za odvedenou práci naše poděkování," dodal k trenérské rošádě sekretář zárybského klubu Boris Sedláček.

Co říká na svůj předčasný a nečekaný konec na lavičce zárybského Sokola trenér Stanislav Slavík, čtěte ve čtvrtečním tištěném vydání Mělnického deníku!