Na přeorganizování vedení obou svých týmů přes zimu zapracoval chvatěrubský Vltavan. Prvního mužstva se ujal bývalý slavista a hráč mužstva Radek Zálešák, kterému dělá asistenta Marek Tužil. Podzimní kouč a také předseda klubu Josef Kapalín na jaře pomáhá u béčka, které má s áčkem i společné tréninky. Hned po prvním jarním kole si pak u Vltavy mohou mnout ruce, oba celky ho vyhrály, aniž by inkasovaly gól. Přitom hlavně áčko končilo podzim v nedobré náladě a čtyřbrankové vítězství nad Velkým Borkem je velkým povzbuzením.

Vítěznou premiéru má za sebou také Václav Řezníček, jehož Lobkovice vyhrály 3:1 v Nové Vsi. Jak i sám kouč potvrdil, tak není v klubu žádným nováčkem. „V oddílu jsem sedmadvacet let. Spolupracoval jsem a jezdil s mužstvem už na podzim, kdy to trénoval Tomáš Fingerhut, který zároveň hraje. Až teď jsem to ale začal dělat oficiálně," přiblížil trenérskou výměnu.

Podobně se před odvetami zařídili i ve Veltrusech, kde se podzimní trenér Michal Podskalský bude na jaře snažit s mužstvem odpoutat z poslední příčky už jen jako hráč. Tým nově vede trenérské duo Jaroslav Kohout a Jiří Mika, které si ovšem po porážce 0:4 v Nelahozevsi na PTZ bude muset na bodový zisk ještě počkat.

Pravým opakem dvou předešlých klubů jsou Kly, kde naopak trenéra na jaře zastoupí dva nejzkušenější hráči z kádru. Jaromír Morávek a Slavomír Zavadil nahradili Marka Radimského, který se s klubem rozloučil uprostřed zimní přípravy, v mistrovském utkání poprvé v sobotu v Zárybech. Právě trenérský štáb domácího půlmistra soutěže vykazoval asi vůbec nejpřekvapivější změnu. Namísto hrajícího kouče Stanislava Slavíka totiž v utkání udílel domácím pokyny Tibor Mičinec a bylo z toho vítězné vykročení v poměru 3:1.