Všem deseti obžalovaným zpřísnil tresty, proti kterým se vloni v lednu odvolali. V kauze figuruje i bývalý ligový rozhodčí z Mělníka Václav Zejda, který v současnosti hraje 4. fotbalovou třídu Mělnicka za FC Beck junior.

Obžalovaní se podle soudu dopustili trestných činů podplácení nebo přijímání úplatků. Podle soudce jejich vinu spolehlivě prokázaly odposlechy. Nikdo z obžalovaných se čtvrtečního líčení nezúčastnil. Největší trest, 10 měsíců podmíněně spolu s dvou set tisícovou pokutou, dostal právě Zejda, který zároveň nesmí na fotbalový trávník s píšťalkou pět let. Podle předchozích vyjádření advokátů lze očekávat, že se všichni proti rozsudku odvolají. Kroměřížský soud se případem zabýval od dubna 2005. První rozsudek ve věci vynesl na začátku loňského roku. Krajský soud, k němuž se odvolali všichni obžalovaní i státní zástupce, ale případ vrátil do Kroměříže. Okresní soud se jím znovu zabývá od června 2006.

Soudce také několik měsíců čekal na připojení spisu z Ostravy, kde byl i v Kroměříži obžalovaný Zejda uznán vinným z přijímání úplatku. Krajský soud mu v květnu uložil podmíněný trest na sedm měsíců, pokutu 130.000 korun a zákaz výkonu funkce na čtyři roky. Podle obhájce Zejda po vynesení rozsudku v Kroměříži podá dovolání k Nejvyššímu soudu. Brněnský, olomoucký a liberecký soud v minulosti Zejdu v kauzách fotbalové korupce viny zprostily.