To, o čem se delší dobu spekulovalo mezi fanoušky, se stává pravdou. Podle slov prezidenta a manažera Sokola Ovčáry Stanislava Ondráka staršího nepřihlásí vedení klubu pro příští sezonu třetí nejvyšší soutěž, tedy ČFL. Důvody rozhodnutí nehrát soutěž přislíbil boss oddílu uvést v nejbližších dnech a Mělnický deník je přinese v obsáhlejším rozhovoru.

V dnešní domácí předehrávce posledního kola (od 17 hodin), na základě dohody mezi Sokolem a prachatickým Tatranem, se Ovčáry s ligovou soutěží rozloučí. K derniéře pak tým Milana Šípa cestuje v sobotu na hřiště Sparty Krč. Sokol ve své nováčkovské sezoně dosud nasbíral slušných 36 bodů, které mu stačí k jistotě záchrany. Naposledy se doma rozešel bezbrankovou remízou s jasně vedoucími Bohemians Praha.

„Spočítali jsme si, že bod nám postačí k záchraně, čemuž jsme podřídili taktiku,“ svěřil se trenér Milan Šíp a pokračoval: „Hráli jsme pozorně dozadu. Věděli, jaké nebezpečí číhá ze strany Galbavého, Zoubka, Majera a spol., proto jsme se snažili defenzívu zdvojovat, což se povedlo. Soupeře jsme tak nepustili do žádné větší šance. Naopak sami jsme zahrozili. Winter však prokázal své kvality.“

Trenér Pražanů Luboš Urban viděl zápas, který se odehrál po většinu času ve středu hřiště. Divák se ale podle jeho slov přesto nemusel nudit. „Rovněž my jsme se po dvou zcela zbytečných porážkách v Kolíně a Varnsdorfu soustředili na obranu a nechtěli inkasovat, i když musím připustit, že blíže ke vstřelení gólu byli domácí. Domnívám se, že v součtu všech skutečností je nakonec dělba bodů spravedlivá.“


Zlobil se jako čertík
Po závěrečném hvizdu sudího Peška zamířil rychlým krokem ke kabině a cestou nadával jako špaček. „Neumím se srovnat s jakoukoliv ztrátou. V Ovčárech bylo naší povinností favorita vyhrát,“ dával najevo své sebevědomí gólman Bohemky Praha Václav Winter, kterého si fandové z regionu velmi dobře pamatují z časů jeho působení ve druholigové Spolaně Neratovice.