Byť domácí rovněž mohli dát gól a alespoň bod tak uhrát, nováček si vítězství zasloužil. Hosté potvrdili svou kvalitu, po většinu času byli lepším a především kompaktnějším mužstvem.

O svém vítězství hosté rozhodli v samém závěru první půle. Hyka utekl podél pravé lajny a Dido z jeho přihrávky střelou z vápna k tyči nedal Křížkovi v domácí brance šanci – 0:1.

Své ambice Ovčáry potvrzovaly od začátku. V desáté minutě si za domácí beky zaběhl Martínek a dobře vypálil, brankář Křížek ale byl na místě. Minutu nato měl domácí gólman starosti po Didově tečované střele.

Po půlhodině se hra zrychlila a přišly i šance na obou stranách. Nejprve Ondrák doslova vystrašil Křížka, který jen s námahou vytěsnil jeho střelu na roh. Po jeho zahrání se Jeník opřel do odraženého míče s takovou razancí, že se tyčka Křížkovy branky se po jeho dělovce třese snad ještě teď.

I domácí mladíci se rozjížděli pomaleji, nedařilo se jim ve středu hřiště a za zmínku stojí v první půli snad jen Mašátova tvrdá ale nepřesná střela zdálky z 25. minuty.

Poté se zastřeloval Mácha, ale největší šanci první půle promarnil po jednom z rychlých protiútoků ve 39. minutě Jasanský. Střelou z úhlu sice vybíhajícího Straku obstřelil, branku ale netrefil.

V začátku druhé půle domácí ve snaze otočit výsledek získali územní převahu a připravili si i několik možností, jenže nic z nich nevytěžili. Jasanského jedovatou střelu Straka konečky prstů vytěsnil na roh, slibnou příležitosti měl Timm, míč mu ale nesedl a Straka neměl potíže. V nastavení měl velkou šanci Nekvinda, míč po jeho střele však jen lízl břevno Strakovy svatyně.

Hosté, byť se ve druhé půli snažili spíše držet výsledek, neopomněli žádnou možnost k protiútokům a hlavně pak ke střelbě z jakýchkoli vzdáleností – a jen skvělým zákrokům brankáře Křížka mohli domácí děkovat, že po dělovkách Martínka a Hyky hosté svůj náskok ještě nenavýšili.

Největší šanci zahodil v 83. minutě Krejcar, který po vyšachování domácí obrany zůstal úplně sám na značce pokutového kopu, ale míč mu poskočil a jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

„Myslím, že jsme sehráli smůlovaté utkání,“ neskrýval zklamání trenér Jiří Lerch a dodal, že si svou premiéru ve funkci hlavního trenéra třetiligové juniorky představoval rozhodně jinak.

Hostující trenér Pavel Janeček kvitoval, že domácí do utkání nenasadili posily z A-týmu. „Hráli jsme tentokrát opravdu proti rezervě. V prvním poločase jsme byli z cesty trochu rozlámaní a na výkonu to bylo znát, přestože jsme dali ve 44. minutě gól. Druhý poločas už byl herně lepší, měli jsme více šancí, které jsme neproměnili. V závěru jsme měli trochu štěstí, domácí z šance trefili břevno.“

Č. Budějovice B – Ovčáry 0:1 (0:1)
Branka:
45. Dido. Rozhodčí: Berka. ŽK: Pliška – Horák. Diváci: 180. Dynamo B: Křížek – Bakala, Peroutka, Novák, Šimánek (76. Nekvinda) – Pliška (64. Kaňák), Mácha, Mašát, Jasanský – Timm, Klavík. Ovčáry: Straka – Matějček, Ondrák, Studený, Horák – Štefan (46. Krejcar), Martínek, Kovařík, Jeník (83. Chalupa) – Hyka, Dido (67. Petr).