Minule doma zachránili na poslední chvíli dva body, v Úvalech už to bylo za tři. Fotbalisté Neratovic trefou svého kapitána Václava Vorasického z 90. minuty vyhráli 3:2 na hřišti bývalého týmu svého, ovšem v utkání absentujícího trenéra Staňka. V jarní části divize tak poprvé triumfovali na hřišti soupeře.

Neratovičtí se znovu přesvědčili, že se vyplatí bojovat do posledních chvil. Po smazání dvoubrankové ztráty proti Českému Brodu prožili sladký závěr také v Úvalech.

Časomíra už odkrajovala poslední minutu základní hrací doby, když se hostům naskytla standardní situace. Kokoškův čechraný míč brankář Došek trestuhodně promáchl a Vorasický už snadno usměrnil míč do sítě.

„Naběhl jsem si na standardku a spadlo to tam. Když vidím možnost, jsem hladový vlk,“ hýřil po utkání humorem. Na hřišti mu ale v jednu chvíli do smíchu rozhodně nebylo. Nedlouho před svým šestým zářezem v sezoně byl totiž posledním, kdo se dotkl míče, než podruhé zapadl za brankáře Malíka. „Smolně jsem tečoval centrovaný míč,“ popsal vlastence, jímž domácím nechtěně pomohl ke druhému vyrovnání.

„Úvaly byly lepším týmem,“ uznal Vorasický, přestože hosté dvakrát vedli. Poprvé po pohotovém zakončení nejlepšího střelce mužstva Hrdého. Ze skórování soupeře do šatny (stejně jako s Brodem) Neratovické dostala Ďurindou proměněná penalta po sražení Chlumeckého.

I napodruhé ale hosté o gól k dobru přišli. Asistenta Petra Stanislava, který za Tomáše Staňka omluveného předem z rodinných důvodů zaskočil v roli hlavního kouče, mrzelo, že se tak stalo po laciných chybách. „Co dostáváme za góly, je hrůza a škoda,“ zmínil.

Zápas prý jinak potvrdil vyrovnanost mužstev. „Za tři body jsme strašně rádi, dají nám víc chuti do dalšího týdne. Byli jsme spíš šťastnější než lepší,“ hodnotil realisticky svou výsledkově vydařenou premiéru.

Úvaly – Neratovice 2:3

Branky: 45. Jurek, 72. vlastní – 18. Hrdý, 53. Ďurinda z pen., 90. Vorasický. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 3:1. Diváci: 100.
Neratovice: Malík – Vorasický, Regner, Šulc, Chlumecký – Weiner (65. Novák), Škarecký, Kokoška, Ďurinda – Hrdý (83. Pajkrt), Kozák.