Favorizovaný tým hostí už tentokrát odvezl ze hřiště nováčka porážku. Druhý tříbodový zisk v sezoně je pro domácí, kteří zůstávají na posledním místě tabulky, velkým povzbuzením do zimní přípravy. „Dařilo se nám už ve dvou předešlých zápasech, ale nevycházel druhý poločas. Tentokrát se to povedlo, kluci zabojovali ahrajeme už i trochu systémově. Výhra pro náš tým, který byl už apatický, znamená hodně. Doufám, že nás to nakopne. Bylo vidět, že kluci mají z fotbalu radost a trochu jim stouplo i sebevědomí,“ pochvaloval si svůj třetí zápas na lavičce Veltrus trenér Jiří Mika.

Domácí poslal do brzkého vedení Poustka, který ztrestal zaváhání hostující obrany. Hosté srovnali i přes některé šance až gólem do šatny, když domácí nezachytili Hadriku nabíhajícího za jejich obranu. A kormidelník Veltrus viděl zbytek zápasu spíše černě. „Kluci ale hrálina to, že nám opět chyběli další hráči, relativně dobře.“

Navíc na předchozí střelecké úspěchy navázal kanonýr Štofl. Nedlouho po přestávce po samostatném úniku vrátil domácím vedení, které po chvíli navýšil po zpětné přihrávce Beneše na 3:1.Do konce zápasu zbývalo ještě téměř dvacetminut, ale hru hostů již opanovala křečovitá snaha o zvrácení nepříznivého stavu.„Těžili jsme z toho, že soupeř chtěl za každou cenu skórovat. Otevřeli obranua my jsme z brejků skórovali,“ poznamenal Jiří Mika.

Ve vítězné domácí sestavě se po několika týdnech objevil i brankář Nádeník. „Onemocněl nám brankář, který chytá za dorost, béčko i áčko, takže jsme nikoho neměli. Obětavě šel do brány Nádeník, kterého čeká operace plotýnky. Je otázkou, jestli vůbec ještě bude chytat, a jestli, tak za dlouho,“ vysvětlil epizodní návrat trenér Veltrus.

„Poslední utkání podzimu se nám přímo strašidelným způsobem nevyvedlo. Jsme zklamáni a budeme hledat příčiny. Prohráli jsme na hřišti posledního mužstva , které osmkrát v řadě nebodovalo a až dosud dokázalo ve dvanácti zápasech jen jednou vyhrát a jednou remizovat! Přezimovat budeme až na třetím místě, se čtyřbodovou ztrátou na první Klecany, a to je pro nás rovněž zklamáním,“ hromoval vedoucí hostujícího mužstva Milan Šúr.

Veltrusy – Slaný 3:1 (1:1)

Branky:2. Poustka, 52. a 72. Štofl – 44. Hadrika. Rozhodčí: Soběslav.Veltrusy: Nádeník – M. Kopecký – Husák, Matějík (46. Bittner), L. Kopecký – Hrach, Poustka, Andr, Beneš – Bulva, Štofl.

(lk, rm)