Od úvodního hvizdu se neratovičtí snažili ohrožovat domácí branku z každé pozice, chtěli přerušit špatné výsledky, jejich hra ale postrádala lehkost. Mužstvo také hodně kazilo přihrávky a už v sedmnácté minutě Hostouň udeřila poprvé – Švejdu prostřelil František Motlík.

Domácímu Sokolu branka viditelně prospěla. V další šanci se zanedlouho objevili znovu a Neratovicím pomohlo po centru z rohového kopu břevno. Poté musel zasahovat proti dalekonosné dělovce Trappa Švejda. Hostouň z velkého tlaku nakonec vytěžila před poločasem důležitou druhou trefu – na konci parádní bleskové kombinace se ocitl Hájek, který zkušeně k tyči šokoval zmrzlou defenzivu soupeře podruhé.Třetí branku obstaral v šedesáté minutě přesnou střelou za záda bezradného Švejdy Tomáš Marek a Neratovice byly zralé na ručník. Jednu z posledních šancí na možný zvrat měli hosté díky nařízené penaltě. Tu ke smůle modrožlutých fanoušků prachbídně zahodil Andrej Ďurinda.

Nepovedená desítka jakoby podtrhla nevýrazný výkon Neratovic. Utkáním v Hostouni se tak natáhla série porážek už na čtyři v řadě a výkon popravdě řečeno nezaujal. Šanci na reparát má FK v sobotu, kdy na domácí půdě vyzve Českou Lípu.

„Myslím, že dnešní výsledek je pro nás hodně krutý. Byl jsem spokojený se vstupem do utkání, kdy jsme si během dvaceti minut vytvořili tři šance, které jsme ale nedali. Z první standardky jsme pak dostali gól. Soupeř své šance dokázal proměnit a zápas rozhodla produktivita domácích," zhodnotil utkání neratovický trenér Tomáš Staněk.

Hostouň – Neratovice 3:0 (2:0). Branky: 17. Motlík, 45. Hájek, 60. Marek. ŽK: 1:3. Rozhodčí: Melničuk – Tvrdík, Hányš. Diváci: 274.

Neratovice: Švejda – Pajkrt, Chlumecký, Šulc (74. Novák), Vorasický (43. Barták) – Ďurinda, Škarecký (82. Weiner), Regner, Rejman – Hrdý, Kozák (65. Moravec).