Z dvojice František Janda – Libor Kalvach, v jejichž pořadatelské režii se odehrály uplynulé ročníky, zbyla polovina. Druhý z nich dal fotbalu vale a přesedlal na spoluorganizování amatérských hokejových turnajů.

K prvnímu pak přibyl triumvirát, který má s fotbalem v hale bohaté zkušenosti. Martin Brabec, Vítek Šára a Jiří Brzoň totiž kdysi vedli v celostátní lize sálové kopané neratovický Fenix. Zřejmě i proto došlo pro letošek k úpravě pravidel. Hlavní změnou bude zrušení mantinelů a zavedení vhazování, pokud míč opustí vyhrazený prostor.

„Jsme rádi, že nás Franta Janda oslovil a můžeme si společně připomenout dobu, kdy jsme s Martinem Brabcem i Jirkou Brzoněm pravidelně organizovali futsalové turnaje v rámci celostátní ligy, i když v trochu jiném obsazení," uvedl Vítek Šára, který se po skončení Fenixu věnoval fotbalové mládeži.

Na startu „Tullamorky" bude opět desítka mužstev, rozdělená do dvou základních skupin. Podle Vítka Šáry bude určitě patřit k favoritům tým okolo Jiřího Chrdleho a Pavla Jíny s názvem Dokecky, který potvrdil svou kvalitu i na prestižním vánočním turnaji v Brandýse, kde vyřadil dokonce hráče Sparty a skončil druhý.

To, že v Neratovicích kdysi působil úspěšný klub v sálové kopané, na turnaji opět připomene výběr Kohoutů. Jeho sestava bude prošpikovaná právě hráči bývalého Fenixu – od brankáře Luboše Němce, přes Václava Žežulku, Slavomíra Zavadila, který dokonce nahlédl z Neratovic do reprezentace sálovky, po Michala Nováka.

Dopolední zápasy s hrací dobou jednou patnáct minut určí obsazení semifinále prodlouženého stejně jako finále na dvakrát deset minut. Méně úspěšné týmy čekají desetiminutové zápasy o konečné umístění. 

V minulosti se na turnaji pravidelně objevovali nejen přední fotbalisté z mělnického regionu a okolí na čele s bývalými ligovými hráči, ale třeba i známí futsalisté Klíma s Filingerem. Výkop úvodního utkání je v 8.30 hodin, vyřazovací část začne po 14. hodině, samotné finále pak v 15.50.

Účastníci turnaje: FraJa, Blecha team, Kohouti, Lobkovice, Pneuservis, Bela team, Dokecky, Předboj, Gunners, Rammstein.