Pohár starosty zůstal v Tišicích

Sobota patřila v Tišicích už tradičně fotbalovému turnaji „O putovní pohár starosty“, který místí Sokol každoročně pořádá ve spolupráci s Obecním úřadem v Tišicích.

„Turnaj jsme odehráli pouze s domácími hráči, nikoho nového jsme neměli. V utkání s Třeboradicemi jsme byli v poli horším mužstvem, ale dařilo se nám střelecky a během poločasu jsme vedli čtyřgólovým rozdílem. Dobře jsme zahráli hlavně v defenzívě, kde se dařilo i gólmanovi Hamáčkovi. Do druhého zápasu jsme nastupovali po minimálním oddechu a jen s jedenácti hráči. Do branky musel jít navíc hráč z pole Ivo Synek, ale žádný gól nejde na jeho vrub. Domácí vyhráli zaslouženě“, řekl k turnaji kouč Vysoké Václav Řízek.

Semifinále:
Sokol Tišice – SK Mšeno 2:0
FK Vysoká – SK Třeboradice 6:1 (4:0)
Branky: T. Skopka 3, M. Skopka, Fidrant, Štolba st..

O 3. místo:
SK Třeboradice – SK Mšeno 3:0

Finále:
Sokol Tišice – FK Vysoká 4:2 (2:0)
Branky: T. Skopka 2 (jedna z PK).

V Lužci se z vítězství radoval domácí Eletis

Velice kvalitní týmy byly v sobotu k vidění na turnaji v Lužci, které změřily síly v dalším ročníku Memoriálu J. Ježka a Z. Hrdlíka.

Už dopoledne si poradil domácí Eletis celkem bez problémů s devátým mužstvem okresního přeboru Litoměřicka – Chemičkou Dobříň (3:0). Ve druhém zápase dvou týmů hrajících I. A třídu, se z vítězství radoval nováček z Vraného, který smetl nekompletní mělnickou Pšovku v poměru 5:1.

V odpoledních utkání o umístění potvrdila svoji kvalitu Pšovka, která deklasovala Dobříň. Ve finále pak udolal domácí Eletis svého hosta z Vraného (2:0).
Skóre utkání otevřel z rohového kopu Levý a v závěru, kdy domácí měli několik šancí, proměnil jednu z nich Merta.

Vítězství Lužce bylo zcela zasloužené. „Jednalo se sice jen o přípravu, ale některé zápasy byly hodně kvalitní. Přálo nám navíc i počasí. S úrovní i průběhem turnaje jsem spokojen“, řekl po jeho skončení domácí trenér Vladimír Tauchman.

Semifinále:
Eletis Lužec – Chemička Dobříň 2:0
FK Pšovka Mělník – Sokol Vraný 1:5

O 3. místo:
FK Pšovka Mělník – Chemička Dobříň 8:1

Finále:
Eletis Lužec – Sokol Vraný 2:0

Nejlepší hráč: Jaroslav Rybář (Lužec).
Nejlepší brankář: Zdeněk Jakeš (Lužec).
Nejlepší střelec: Libor Urban (Vraný).

Posílený Cítov na turnajové vítězství nedosáhl

Fotbalový oddíl v Dolních Beřkovicích pořádal v rámci oslav 90. výročí založení klubu již šestý ročník Letního turnaje v kopané.

Největší štikou turnaje se stal posilněný Sokol Cítov. Tomu v minulém ročníku jen o fous utekl postup do nejvyšší okresní soutěže, ale Cítovští se nadále posilují a v Dolních Beřkovicích ukázali, že budou patřit k postupovým adeptům i v následující sezóně.

V dopoledních duelech nejprve rozstřílel Cítov nekompletní Horní Počaply a Hořín jen těsně prohrál s favorizovanými Dolními Beřkovicemi. „Nastoupili jsme v nekompletní sestavě, ale uhráli jsme docela dobrý výsledek. Naší jedinou posilou je Petr Soušek z Předonína, který k nám přichází na roční hostování“, představil novou tvář Hořína vedoucí mužstva Karel Holý.

V samotném finále měl třetitřídní Cítov více ze hry a svého soupeře přehrával. Domácí se ale po půl hodině ujali po vydařeném brejku vedení. Klíčový momentem celého zápasu byla 70. minuta, kdy domácí Vermach chytil penaltu Hatinovi. Beřkovičtí pak v závěru přidali gólovou pojistku a obhájili loňské vítězství.

Semifinále:
Sokol Horní Počaply – Sokol Cítov 3:12
AFK Hořín – Sokol Dolní Beřkovice 2:3 (1:2)

O 3. místo:
Sokol Horní Počaply – AFK Hořín 3:5 (1:3)

Finále:
Sokol Dolní Beřkovice – Sokol Cítov 2:0

Nejlepší střelci: Zdeněk Vavrek a Martin Kožlej (Cítov) oba 3 góly.
Nejlepší brankář: Daniel Vermach (D. Beřkovice)

Host z Českolipska jasně dominoval celému turnaji

Další z tradičních turnajů se hrál ve Střezivojicích. V Memoriálu Václava Štamfesta a Jaroslava Lubase se z vítězství radovali fotbalisté z Dubé.

Třetí tým loňského okresního přeboru Českolipska nad ostatními jasně vyčníval a v pochodovém tempu si bez problémů došel k turnajovému vítězství.

„Turnaj se vydařil, hrálo se v přátelské atmosféře. Dubá, která má ve svém středu samé mladé hráče, byla jasně nejlepším týmem turnaje a suverénně zvítězila. My jsme měli velké štěstí v dopoledním utkání se Spomyšlí, která byla lepší, ale štěstí se nakonec přiklonilo na naší stranu,“ dodal ředitel turnaje Martin Antoš.

Semifinále:
Sokol Střezivojice – Sokol Spomyšl 3:2 (1:1)
Slavoj Dubá – FK Nebužely 7:0 (3:0)

O 3. místo:
FK Nebužely – Sokol Spomyšl 2:8 (0:6)

Finále:
Slavoj Dubá – Sokol Střezivojice 8:0 (3:0)

JAROMÍR HEJNA