Dovolenou sice tento exligový hráč zahájí o týden dřív než zbytek mužstva, ale v příští sezoně je opět připraven hájit turnovské barvy v divizi.

Co vás přivedlo bezprostředně po skončení vrcholové kariéry do Turnova? Určitě jste měl nabídky i z jiných klubů.

Nabídek bylo hodně, s vrcholovým fotbalem jsem sice skončil, ale fotbal mám rád a není jednoduché naráz skončit, takže jsem se rozhodl, ke své práci, v Jablonci ještě nějaký čas hrát. Proč Turnov? Jde o kvalitní soutěž, divizi a sponzoři FK Jablonec a FKP Turnov spolupracují, takže jsem vybral takto.

Jak jde skloubit práce asistenta v Jablonci s hraním divize?

V Turnově nevadí, že můžu odehrát jen část zápasů v sezoně, nesmí to kolidovat s mým zaměstnáním, tady to respektovali a snad jsem i herně pomohl, takže to je v pořádku.

Jak jste se stihl sžít s mužstvem?

Měl jsem trochu obavu, ale tady se moje představy naplnily, je tu dobrá parta a kluci respektují, že třeba s nimi neabsolvuji všechny tréninky. Jsem tady spokojený, je to v pohodě.

Těší vás, že když diváci tady vědí, že budete hrát, tak jdou na zápas třeba jen kvůli Weberovi, jednou jsem dokonce zažil po několika povedených akcích potlesk diváků na otevřené scéně?

Všichni fotbalisti jsou ješitní. Byl jsem zvyklý na nějaký úspěch a pro mě to není otázka ekonomické závislosti, ale jdu si tady zahrát pro radost. Když se něco povede a divákům se to líbí, jsem samozřejmě rád, proto ten fotbal hraji.

Jak jste viděl sobotní zápas v Ovčárech?

Do Ovčár jsme jeli s respektem, mají dobrý mančaft. Věděli jsme, že jediná šance pro nás je zodpovědně bránit a dát nějaký gól z brejků. Přesně to se nám povedlo splnit. Všechny tři góly padly z rychlých brejků, takže taktika se nám povedla. Ovčáry jinak mají lepší i zkušenější mančaft. Opravdu jsme mohli vyhrát jen tady tou disciplínou a kvalitními brejky. Máme rychlého útočníka Mrklase, na kterého jsme spoléhali, že mu dáme nějaký balon do útoku, a to se nám povedlo.

(pjs, lk)