Neratovickou U-devítku doplnili na turnaji tři hráči o rok mladšího ročníku. O zlatý stupínek modrožluté barvy ve finále připravil Vestec, jediný tým, který vstřelil více branek. „Vzhledem k tomu, že se hrála utkání současně na dvou hřištích a výsledky se sčítaly, jsme zaznamenali úspěch zejména díky vyrovnanosti našeho kádru,“ těší hlavního trenéra kategorie Dominika Šonského.

Do Vlašimi se Neratovičtí probojovali suverénní jízdou v okresní soutěži, ve které vstřelili jednoznačně nejvíce branek. Jejich počet, nikoli body, je v této kategorii určujícím kritériem. Vedení neratovické mládeže kvituje, že se pod úspěch v okresním přeboru gólově podepsali úplně všichni hráči kádru.

„Naším cílem je vychovat konkurenceschopný tým a nespoléhat se pouze na jednotlivce. Pro kluky je to pak velice motivační, protože nemají nic jisté a musejí na každém tréninku i utkání podat stoprocentní výkon,“ přidal svůj pohled další z trenérů Miloslav Mňuk.

„Za celou sezonu bych chtěl všem klukům i rodičům moc poděkovat. Cesta, kterou jsme se vydali, je velice dlouhá a trnitá, ale díky naší touze být každý trénink lepší, se posouváme mílovými kroky vpřed. Věřím, že nejsme zdaleka na svém maximu,“ hodnotil odehraný ročník trenér Šonský.