Sledoval jste zápasy českých mužstev v Evropě?
Často jsme měli v tu dobu trénink, takže jsem stihl třeba jen druhý poločas. Ta situace je ale smutná a špatná. Slavia postoupila se štěstím, Plzeň vypadla díky svému kolapsu během několika minut. Mladá Boleslav měla sérii perfektně rozehranou a také to nakonec nezvládla. 

A co Sparta? Ta působila proti Bělehradu dost zoufale…
Na Spartě je to trochu složitější. Tým se musí nejprve sehrát, je skoro celý nový a to je samo o sobě hodně náročné. Někomu se ale vůbec nevede. Třeba takový Janko včera odehrál naprosto tragický zápas, působil hodně vlažně. Když tam šel Rosický s Lafatou, najednou se na hru dalo koukat. Je to trochu paradox, ale líbilo se mi včera posledních dvacet minut Sparty.

Celkově se českým týmům proti klubům z Balkánu nedaří. Je to tím, že je jejich hra urputnější?
Je to jeden z faktorů a je hodně důležitý. Kluby z této části Evropy se sice nepyšní nějakou extra kvalitou, ale přístup a zápasovou mentalitu mají na mnohem vyšší úrovni. Působí živěji a soupeři typu Sparty jim jdou často naproti svými zbytečnými chybami. 

Určitě je ale něco, v čem jsou tyto kluby zranitelné…
Vždycky se najde nějaká slabina a u těchto týmů je to obrana. Defenzivní část zkrátka nezvládají, myslí jen na útok. Bohužel toho česká mužstva neumí využít.