Jak potvrdil předseda sportovně technické komise, o plošném odložení zápasů okresní fotbalový svaz ani neuvažoval. Není k němu prý důvod. Nikde by podle čtvrtečních informací Jaromíra Hejny nemělo být hřiště pod sněhem či ledem, ani by neměla na hřišti stát voda. Také předpověď na víkendové dny už nevěští nějaké rapidní zhoršení a s chladnějším počasím je nutné v tomto ročním období počítat.

Těsně před víkendem pak Jaromír Hejna upřesnil, že nezpůsobilý terén přesunul sobotní utkání III. třídy mezi Střezivojicemi a Všestudy do Vehlovic, béčko Řepína pak odehraje své utkání s Obřístvím v náhradním termínu 13. května. A hrát se v Řepíně logicky nebude ani nedělní duel krajské I. B třídy mezi domácími a vedoucím Brandýsem. Podle zpráv z hostujícího klubu si na něj fotbaloví příznivci budou muset počkat do 22. dubna.

Ne všude ale mají tak příznivý výhled. Například hned u sousedů na Kladensku se o Velikonocích nebude hrát vůbec. Důvodem zrušení všech víkendových zápasů dospělých i mládeže je především obava z neregulérních terénů. Pro soutěž dospělých určili náhradní termín ve čtvrtek 30. dubna. „Výhled počasí je podobný dnešnímu, takže nemíníme riskovat. Jedeme v linii okolních okresů," řekl ve čtvrtek odpoledne předseda kladenské STK Luděk Podraský.

Hrát se nebude ani na Mladoboleslavsku či Berounsku, kde vzhledem k přetrvávajícímu nepříznivému počasí a povětrnostním podmínkám zrušili všechny zápasy a turnaje ve všech věkových kategoriích.