Po vyřešení situace s opětovným nedostavením se delegovaného rozhodčího začaly hostující hráčky předvádět, co všechno se dá zahodit. A tak se mohly ve 38. minutě radovat ze vstřeleného gólu z kopačky Šrámkové domácí fotbalistky.

Nejlepší hráčka na hřišti, domácí brankářka Janštová, poté udržela nulu na svém kontě už jen čtyři minuty, to ji překonala dorážející Bílková. Obrat pak hostující hráčky dokonaly krátce po zahájení druhého poločasu a autorkou druhého gólu byla znovu Bílková. Výsledek 1:2 vydržel až do závěrečného hvizdu.

„Na zápas do Mělníka jsme odjely v oslabené sestavě a s marodkou,“ komentovala hostující kapitánka Marie Bílková prázdnou lavičku Uhlířských Janovic. „Přesto jsme mohly tolikrát skórovat,“ vzdychla nad množstvím neproměněných šancí. „Přikládám to k individuálnímu selhání v koncovce. Ze samostatných postupů na bránu a z vyložených šancí musí padat góly,“ poznamenala kriticky do vlastních řad.

O titul „spalovače šancí“ s Marií Bílkovou soupeřila Romana Melcherová. Hostující kapitánka nakonec dvakrát síť rozvlnila,Melcherová ani jednou. „Domácí gólmanka byla dobrá,“ pochválila ji a dodala: „Finální koncovku musím zlepšit.“

FC Mělník – Uhl. Janovice 1:2 (1:1)
38. Šrámková - 42. a 48. Bílková. Rozhodčí: M. Frýdl. Hráno bez karet. FC Mělník: Janštová – M. Moulisová, Bártová, Mikešová, Vacková - Šrámková, Skřivánková, L. Zárybnická, Brodská - Vojtěchová, Gregrová (Suchovská, Kadlecová).