Od neděle je hlavním tématem nejedné hospody na Mělnicku nedohraný zápas mezi fotbalisty Zálezlic a Chvatěrub. Podle nejčernější verze měl být rozhodčí zápasu Hampl domácím kapitánem Šobrem zmlácen tak, že musel vyhledat lékařské ošetření. Hráč se dušuje, že rozhodčímu nic neudělal. Případ bude hlavním bodem čtvrtečního jednání disciplinárky okresního fotbalového svazu a v rukou ho má i policie, přivolaná na hřiště právě rozhodčím.

„Hlídka policistů na místě byla, ale dohodla se s napadeným rozhodčím, že to zatím budou řešit cestou fotbalového svazu a disciplinárky. Teprve na základě jejich rozhodnutí se obrátí zítra na policii," sdělil k případu mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

Průchod emocím dala situace zhruba z 80. minuty. Hosté docílili do té doby jediné branky zápasu. Rozhodčí Hampl, na Mělnicku vypomáhající ze sousedního litoměřického okresu, ji i přes mávaný ofsajd domácím asistentem uznal. Pak už se verze zainteresovaných rozcházejí.

„Šobr nejdříve do rozhodčího strčil, porazil ho na zem, pak ho třikrát udeřil pěstí. Jiný domácí hráč přitom rozhodčímu zahodil píšťalku. Pak ho hráči bránili, odešel do kabiny, přivolal policii a následně se nechal ošetřit, ale nemarodí,“ tlumočil výpověď sudího František Löffelmann, předseda komise mělnických rozhodčích.

Ten považuje zálezlického kapitána směrem k rozhodčím za problémového již z dřívější doby. „Co mám zprávy, tak na ně řve, nadává. Rozhodčí si to dělají sami, když ho nevyhodí, bojí se totiž odvety. Měsíc před tím se stalo, že honil rozhodčího po hřišti a řekl mu, že když mu vytáhne druhou žlutou, že mu dá na dršku.“

Osmatřicetiletý Martin Šobr trvá na tom, že rozhodčímu nic neudělal a tvrzení o úderech do obličeje jsou podle něj jen sprostou lží. „Přiběhl jsem jako kapitán k rozhodčímu a ptám se ho, proč kouká na pomezního a nepíská ofsajd. Jak jsem k němu přiběhl, bezdůvodně upadl, aniž bych se ho dotknul, a začal se mi smát do obličeje. Vzápětí vstal, dal mi červenou kartu, začala strkanice. Potom tam vběhla moje dcera, to je pravda, neměla tam co dělat, plivla na rozhodčího a ten ji udeřil, dal ji normálně facku. Stále se nic nedělo, nemlátil jsem ho do obličeje, jak on tvrdí. Zavolal na mě policii ČR, čekám až to vyšetří, potom se začnu obhajovat,“ vylíčil svou verzi hráč.

Zároveň je přesvědčen, že zápis o utkání, kterým se při rozhodování o výši trestu bude řídit fotbalová disciplinární komise, je napsaný špatně. „V zápise hráli na to, aby nám nezavřeli hřiště. Nechtěli tam napsat ani mou dceru. Rozhodčí se bál, abych ji doma nezmlátil a nepodal na něj trestní oznámení. Očekávám, že dostanu distanc na dva roky. V tom případě počkám na rozhodnutí policie a takhle to nenechám. Neříkám, že jsem svatej. Že nadávám, to je pravda, už to nějaký pátek hraju. Nic jsem mu ale neudělal a mám na to svědky, byla tam spousta lidí. Nemá cenu, aby tento rozhodčí vůbec pískal, to nemá s fotbalem nic společného a pak ty emoce musejí být,“ uzavřel Martin Šobr.

Předem do žádných soudů se nechtěl pouštět sekretář zálezlického Sokola, na který celá záležitost vrhá velmi negativní stín. „Nechal bych to až na disciplinárku. Je to těžké. Takhle se to řešit nedá. Když vidím v Lize mistrů, že dá někdo dva góly a oba z ofsajdu, tak by toho rozhodčího museli snad zastřelit. Jestli se mu smál do očí, s tím já nic neudělám. Někdo to prostě unese, někdo ne,“ řekl Jan Ulrych.