Na hřišti ale v sobotním dusnu nebyl mezi mužstvy žádný propastný rozdíl vidět. Domácí mohou nakonec děkovat gólmanovi Staňkovi, že uhájili hubené vítězství.

V prvních dvaceti minutách se hráči snažili o kombinaci, ale chyběla finální přihrávka. První střelu na branku vyslal až v 25. minutě domácí Pokorný a hned z toho byl gól. Domácí záložník zamířil z rohu velkého vápna přesně k tyči.

O dvě minuty později mohlo být srovnáno. Tečovaný míč po trestném kopu Vrabce skončil na břevně domácí branky. V 36. minutě se po Olšiakově chybě dostal do šance Arient, ale Staněk pádem pod nohy hostujícího útočníka vyrazil na roh.

Na druhé straně měl těsně před půlí gól na kopačce L. Krejčík. Jeho volej po přesné Melounkově přihrávce ale prosvištěl těsně vedle levé šibenice.

Do druhé půle nastoupili domácí s jasným cílem brzy rozhodnout. Už po deseti minutách se před šestnáctkou pěkně uvolnil Tomášek, ale mířil vysoko. Velkou šanci promarnili domácí v 59. minutě. Nejdříve se po brankové čáře krásně prokličkoval střídající Pražák až před gólmana Kraje, ale ten stačil vyrazit na roh. Po jeho rozehrání Kraj neudržel míč v rukou, ale L. Krejčík ho ze tří metrů nedokázal propasírovat přes bránící hráče do sítě.

Nedáš – dostaneš. Arient si na vápně pohrál s nedůrazným Dvořákem a s přehledem poslal míč podél vybíhajícího Staňka do sítě – 1:1.

Hosté se z vyrovnání dlouho neradovali. O dvě minuty později našel mladý Žižka dlouhým pasem volného Lukáše Krejčíka, a ten i s trochou štěstí prostřelil Kraje podruhé – 2:1.

Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou. Domácí se snažili, ale jejich hra byla těžkopádná bez myšlenky i střelby. A nechybělo mnoho a hosté mohli vyrovnat. Po další Dvořákově chybě se prokličkoval před Staňka Hodovanec, ale domácí gólman skvěle vyrazil.

V samotném závěru ještě netrefil branku z trestného kopu Bárta a potvrdil tím domácí střelecké trápení z posledních zápasů. Body nakonec zůstaly doma, ale favorit se na ně pořádně nadřel.

Pšovka – Bělá 2:1 (1:0)

Branky: 25. Pokorný, 66. L. Krejčík – 64. Arient. Rozhodčí: Berovič. ŽK: 2:1. Diváků: 100. Pšovka: Staněk – Dvořák – Žižka, M. Krejčík, Olšiak – Pokorný (43. Pražák), Tomášek, Bárta, Grabmüller – L. Krejčík (74. Kettner), Melounek. Bělá: Kraj – Toman – Pavlíček (46. Činka), Šulc, Jirdásek – Künhel, Vrabec, Kaulfus, Hodovanec (82. Toman) – Arient, Fischer.

Jaromír Hejna