Úvaly – Sokol Libiš 6:4

Vyrovnané utkání odehrála Libiš v Úvalech. O vítězství domácích rozhodly až dva slepené góly v samém závěru utkání.

Od první minuty viděli diváci zajímavý fotbal. V úvodu zápasu měli domácí mírně narvch, ale udeřilo na druhé straně. Po nenápadné akci a přesné teči poslal hosty do vedení Jirásek. Úvaly ale nadále pokračovaly v nátlakové hře a po půlhodině Matějka vyrovnal. Domácí gól pořádně nažhavil a před hostujícím gólmanem to pořádně hořelo. Hosté v těchto chvílích svědomitě bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich ji vrátil vedení Obermajer.

Už po třech minutách druhého poločasu srovnal Kokeš z trestného kopu na 2:2. Utkání dál pokračovalo ve velkém tempu. Domácí diváky pak přivedl do varu svoji gólovou hlavičkou Kaucký, jenž poprvé v zápase poslal domácí do vedení.

Ale ani hosté nechtěli svoji kůži prodat lacino, a tak fotbalová bitva pokračovala. Hostující Jirásek po rohovém kopu opět srovnal na 3:3. Ale to nebylo zdaleka vše. Nevídaná gólová smršť pokračovala.

Už za dvě minuty šli domácí opět do vedení. Z přímého volného kopu se trefil Němec. Ale hosté opět dokázali gólově odpovědět po přesné hlavičce Pochmana.

V závěru utkání měli domácí dvě velké příležitosti, ale hostující obrana odolávala. Minutu před koncem si ale domácí Švec přesně naběhl na centrovaný míč z rohového kopu a hlavou ho poslal neomylně do hostující sítě – 5:4. Domácí výhru pak korunoval šestým gólem Kadeřábek.

Branky: 30. Matějka, 48. Kokeš, 58. Kaucký, 66. Němec, 89. Švec, 90. Kadeřábek - 17. Jirásek, 45. Obermajer, 64. Jirásek, 79. Pochman.

Rozhodčí: Berovič. ŽK: 0:1. Diváci: 250.

Libiš: Lomský – Trojan, Bohdal, Zuskin, Werner – Marek, Máj, Špička (65. Kucler, 87. Pospíšil) – Pochman – Jirásek, Gondek (20. Obermajer).
Václav Havel (trenér Libiše):
„S první půlí jsem byl celkem spokojen. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát stejně, to znamená vycházet ze zabezpečené obrany k rychlým protiútokům. Realita na ploše ale byla úplně jiná. Hned v úvodu jsme nechali domácí vyrovnat a pak po zbytečných faulech a následných přímých kopech jsme inkasovali další branky. Vždy jsme sice rychle vyrovnali, ale dvě minuty před koncem jsme nepokryli domácího hráče při rohovém kopu a inkasovali jsme pátý gól. Pak jsme měli výhodu rohového kopu my, ale nedali jsme a domácí z protiútoku přidali šestý gól, který ale už nic neřešil. Je to zbytečná porážka, kterou jsme si zavinili sami svojí nezodpovědnou hrou.“

JAROMÍR HEJNA