První zápas v jarní části krajského přeboru mají za sebou fotbaloví starší dorostenci Slavie Velký Borek. Přestože v něm prohráli na domácím hřišti s Benešovem 3:1, neztrácejí víru na záchranu soutěže, ve které jsou nováčkem. „Soupeři ze špičky tabulky jsme podlehli po vyrovnaném průběhu. Navíc jsme bohužel nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě díky nevyřízeným registracím a také zraněním, která nás postihly v ten nejnevhodnější čas. V dalších zápasech by mělo být už vše v pořádku. Poté se snad teprve ukáže skutečný potenciál našeho týmu," věří v posun v tabulce trenér týmu Luboš Randák. Jedním dechem ale dodává, že záchrana bude nesmírně náročným úkolem.

V premiérovém půlroce v nejvyšší krajské soutěži si mladí slavisté dlouho zvykali na úplně jiné nasazení během zápasů a také podstatně vyšší kvalitu soupeřů. Výsledkem bylo podzimní předposlední místo se ziskem deseti bodů. „Bylo naprosto jasné, že přípravu na jaro musíme pojmout daleko zodpovědněji, než tomu bylo v letním období, kdy příprava začala pouhé dva týdny před soutěží. Navíc se kádr budoval za pochodu, neboť někteří klíčoví hráči se rozhodli pro působení v jiných týmech, což pro mě osobně bylo velké zklamání," vrací se na start sezony Luboš Randák a připomíná, že opravdovou posilou byl jen Tomáš Prejsa z Neratovic.

„Celý podzim jsme se potýkali s problémem úzkého kádru a také nezkušeností s touto soutěží. Výsledkem bylo několik naprosto zbytečně ztracených zápasů především v domácím prostředí. Body jsme začali sbírat až na samém konci podzimu, navíc po dobrých výkonech. Především vítězství v derby s Neratovicemi venku a vysoká domácí výhra se Sedlčany nás potěšily."

Jenže s koncem podzimu se s dresem Slavie rozloučili Tomáš Prejsa a také Pavel Došlý, a tak bylo nutné kádr znovu posílit a konsolidovat. „To se podařilo, neboť všichni nově příchozí mají velmi dobrou tréninkovou morálku, což podstatně zlepšilo klima v týmu," chválí trenér Randák nováčky. Těmi jsou Hángoc z Liběchova, Valenta ze Mšena, Soumar z Roudnice a Pavlík ze Pšovky. Staronovými členy týmu jsou Šmejkal a brankář Borovička, který prý během přípravy podával velmi dobré výkony. Z mladšího dorostu si kouč vytáhl Černého.

V rámci přípravy, ve které potěšila vysoká účast na trénincích, Borečtí odehráli turnaj dospělých na umělé trávě v Neratovicích, po něm následovaly zápasy s kvalitními dorosteneckými celky. „Celkově kluci absolvovali kvalitní zimní přípravu, kterou stejně jako ostatní týmům kazilo snad jen nevyzpytatelné počasí. Bude jen na hráčích, jak ji zúročí v jarní části sezony," uzavírá Luboš Randák.