Na hře týmů, které se účastnily dopoledního klání, byla už vidět určitá technická připravenost a některé ze zápasů měly velice dobrou úroveň zřejmě díky už získaným fotbalovým zkušenostem.

Trenér vítězného týmu hráčů starší skupiny FK Neratovice-Byškovice Patrik Zeidler se díval na vývoj a výsledek hry svého týmu realisticky: „Kluci sami projevili zájem se tohoto turnaje zúčastnit. Po bezmála měsíci odpočinku sehráli šest utkání a zřejmě zaslouženě celý turnaj vyhráli. S kvalitou jejich předvedené hry to bylo horší. Pozitivem je určitě defenzivní hra, s ofenzivní fází to s průměrem jedné vstřelené branky na zápas už tak pozitivní nebylo. Velmi často nám chyběl klid, příprava míče a chytrost v zakončení."

To, že hráči chvatěrubského Vltavanu neobsadili čelní příčky, nesebralo dobrou náladu jejich trenérovi Radimu Novákovi: „Jezdíme sem do Neratovic každoročně, jsme spokojeni i s organizací a se vším, co s tímto turnajem souvisí. I když se neumisťujeme zrovna nejlépe, pokaždé to bereme jako součást naší zimní přípravy."

Také odpolední část turnaje proběhla ke spokojenosti všech zúčastněných – týmů i organizátorů. Zatímco ve hře starších týmů bylo vidět, že hráči už stihli vstřebat a ve hře uplatnit víc fotbalových zkušeností, u mladších převládaly radost ze hry, nadšení a velká chuť hrát. Především vzhledem k tomu byla odpolední část velkou a hezkou fotbalovou podívanou.

V závěru se potvrdila vize vedení mládežnického týmu Dynama Nelahozeves. Ti na základě výsledků zápasů základní části turnaje tipovali umístění svého týmu: „Myslíme, že obsadíme stříbrnou pozici. Už teď je z průběžných výsledků jasné, že půjdeme do finále. Ale protože se s přibývajícími zápasy zvolňují výkony našich hráčů, skončíme s největší pravděpodobností druzí."

Chválou na adresu svého týmu nešetřil Michal Vítovec ze Sokola Tišice: „Tento turnaj nás zastihl v dobré formě. Kluci měli už od první minuty obrovskou chuť hrát fotbal. Soupeře jsme přehrávali. Jen jsme nedávali branky. Gólově jsme se prosadili až v posledním zápasu – dát pět branek během deseti minut je podle mého názoru výborný výkon."

Diplomy, poháry a drobnými cenami byly odměněny nejen všechny zúčastněné týmy, ale také nejlepší jednotlivci dopoledního i odpoledního klání. Kondice hráčů, povzbuzování diváků především z řad jejich rodičů a prarodičů a trocha toho pověstného fotbalového štěstí nakonec měly vliv na pořadí nejlepšího střelce, gólmana a hráče kategorie ročníků 2000 i 2002.

Nejlepším střelcem ve starší kategorii byl vyhlášen Radek Šmejkal (FC Lobkovice), gólmanem Tomáš Hampl (FC Lobkovice) a hráči Lukáš Bucha (FK Neratovice-Byškovice) a Tomáš Benda (FK Sokol Doubí). Z mladších obsadili vrcholy žebříčků jako hráč Jan Šmejkal (FC Lobkovice), střelec Jakub Šindelář (SK Podlipan Přišimasy) a brankář Pavel Havlina (TJ Avia Čakovice).

„Výkony všech zúčastněných týmů byly vyrovnané. Po celý den jsme tady mohli vidět kromě zajímavých fotbalových výkonů i hodně mladých fotbalových talentů," zhodnotil průběh i výsledky turnaje člen organizačního týmu a trenér lobkovických starších žáků Petr Strniště.

Konečné pořadí - ročník 2000 a mladší: 1. FK Neratovice-Byškovice, 2. TJ Sokol Doubí, 3. FC Merkuria Lobkovice, 4. FC Merkuria Lobkovice 01, 5. SK Zeleneč, 6. TJ Vltavan Chvatěruby. Ročník 2002 a mladší: 1. TJ Avia Čakovice, 2. Dynamo Nelahozeves, 3. TJ Sokol Tišice, 4. SK Podlipan Přišimasy, 5. FC Merkuria Lobkovice, 6. TJ Řepín.

JITKA ŠVECOVÁ