D. BEŘKOVICE – VŠESTUDY 2:3 


K zásadnímu problému došlo v 56. minutě, kdy hlavní rozhodčí Radek Vážan rozdal hned tři červené karty po potyčce mezi hráči. Jednu ukázal na straně domácích a dvě hostům ze Všestud. Všem sudí napsal do posudku, že fyzicky napadli soupeře. Podle zprávy arbitra došlo mezi hráči ke slovní rozepři a všestudský Václav Podivínský měl srazit domácího Jaroslava Abraháma na zem. Napadený Abrahám potom zaútočil na ostatní. „Ve druhé půli jsme vstřelili gól, ale místo oslav jsme byli napadeni hráčem od soupeře. Běsnění nebralo konce. Po vykázání ho místo do kabin odvedli mezi střídačky, kde udeřil jednoho z našich fanoušků," uvedl k situaci gólman ze Všestud Ivo Lorenc.

Podle předsedy Dolních Beřkovic Emila Vašíčka měli na celé situaci svůj díl viny i diváci. „Diváci to až příliš horlivě přeháněli. Hráči by vůbec nedospěli k takové potyčce, kdyby fanoušci nehulákali na rozhodčí. Po faulu na Abraháma tam došlo mezi hráči ke slovní rozepři a nějakému strkání. Kdyby sudí zákrok ihned odpískal, možná k tomu nemuselo dojít. Oba byli naprosto regulérně vyloučení. I ten druhý hráč hostů byl vyloučen oprávněně. Potom už nastal klid," vysvětlil Vašíček.

Celý případ bude řešit fotbalová disciplinární komise okresního svazu na svém příštím zasedání, které by mělo být zítra.

Ivo Lorenc (Všestudy): „Od začátku na těžkém terénu vévodilo naše mužstvo. Měli jsme i dost šancí, ale proměnili jsme jen jednu. Domácím se pak z brejku podařilo vyrovnat. Po potyčce po vstřelení našeho gólu se to na chvíli uklidnilo a my dali ještě třetí branku. Při odchodu do kabin ale znovu nastala vřava. Napadení našeho trenéra už vážně nemá se sportem nic společného. A když si pak přečtu, co je v zápise o utkání, tak na to nemám žaludek."

Emil Vašíček (Dolní Beřkovice): „Zápas byl na velmi dobré herní úrovni z hlediska kombinace i nasazení z obou stran. Soupeř se snažil vyrovnat i za pomocí fanoušků, kteří mohutně skandovali a podporovali ho. Herně bylo utkání vyrovnané. Myslím, že na jaře je u nich doma porazíme, tak jako minulé jaro."

KOSTELEC – LOBKOVICE 3:4pk

Tomáš Přibík (Lobkovice): „Soupeř je hodně nevypočitatelný. Každý týden se objevují na hřišti jiní hráči a tak je Kostelec vždy velkou neznámou. My ovšem přijeli s tím, že nesmíme nic podcenit, jako to s týmy z nižších pater tabulky umíme. Dalo by se říct, že jsme takový Robin Hood Okresního přeboru. Bodově bohatým se nám daří vcelku pravidelně brát a naopak „chudším" body bohužel rozdáváme. Do utkání jsme vstoupili skvěle, když už při prvním pořádném útoku všem utekl útočník Jan Blahut a už ve třetí minutě jsme zvedali ruce nad hlavu. Utkání skončilo podle mého spravedlivě. Domácí si za velmi bojovný výkon, vyjma posledních pár minut, kdy nejspíše už docházely některým borcům síly, tento bod plně zasloužili. Navíc je na domácím týmu velice sympatické, že dává v základní sestavě prostor i svým vlastním odchovancům. I když většina z nich ještě musí zesílit a v osobních soubojích to mají kvůli tomu těžší, určitě jim tyto zápasy mohou dost dát a Kostelci v nich do budoucna rostou plnohodnotní, ne-li klíčoví hráči."

VYSOKÁ – MŠENO 4:5pk

Václav Řízek (Vysoká): „Jsem zklamaný jak z výsledku, tak i chování některých lidí. Dál se k zápasu nebudu vyjadřovat."

Jiří Guttenberg (Mšeno): „Toto utkání bylo plné paradoxů. Hosté měli v první půli dvě šance a dali čtyři branky, Ve druhé měli čtyři šance a nedali žádný gól. My jsme byli v první půli jasně lepší a prohráli jsme ji 4:0. Ve druhé půli už jsme zdaleka tolik šancí neměli, přesto jsme dokázali vyrovnat. Na hřišti se odehrával úplně normální fotbalový zápas bez jakýchkoli zákeřností, přesto byli naši dva hráči napadeni domácími diváky přímo na hřišti. Vzhledem k průběhu utkání bych měl být rád za dva body. Možná to bude znít neskromně, ale já jsem zklamaný, protože jsme podle mne bod ztratili. Cením si ale toho, že to kluci nezabalili a o body se rvali až do konce, což se nám vyplatilo."

H. BEŘKOVICE – LIBIŠ B 1:2

Lukáš Polák (Horní Beřkovice): „Jsme rádi, že už je podzim za námi. Například dnes nám chyběli tři hráči ze základu, a to je u nás dost. S podzimem jsme spokojeni a za čtvrté místo s 27 body jsme hrozně rádi. Náš cíl je samozřejmě záchrana, která je nám teď blíž.

Blahoslav Urbanec (Libiš B): „Před zápasem se mi omluvili dva hráči, tak jsem musel vše přehodnotit. Od začátku zápasu musel naskočit do brány Mündl. Trochu jsem se obával, protože dlouho nechytal, ale musím říct, že mě velmi překvapil a byl jeden z těch, co zahráli velmi dobře a podržel svým výborným výkonem. Ještě jsem od začátku musel sáhnout po Pazderovi, který po zranění byl jednou na tréninku a také nezklamal. Měl dvě šance, ale neprosadil se. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale po chybě Ryšlavého kopali domácí standartku a zužitkovali ji ve vedoucí branku. Čekal jsem na Pospíšila, který dorazil z Nymburka, kde hrál náš A tým, abych mohl oživit hru. Nakonec se nám podařilo vyrovnat. Potom to bylo velmi bojovné utkání, ve kterém se nám podařilo vsítit rozhodující branku. Pro nás bylo důležité, že jsme udrželi nejlepšího střelce okresu Chudobu a to byl základ úspěchu. Musím kluky pochválit za velmi bojovný výkon. Dnes musím vyzdvihnout našeho brankáře Mündla, který před koncem chytil jedovatou střelu domácích."

PŠOVKA B – VEHLOVICE 6:0

Karel Vlasák (Pšovka B): „V první půli si oba týmy vytvořily mnoho šancí, ze kterých mohly vstřelit gól. Dlouho to bylo v zakončení zoufalství, ale nakonec jsme to prolomili a šli do kabin s náskokem. Po změně stran už to byla filharmonie – hráli jsme pěkně a kotel musel ocenit i Kendyho několikeré housle. Myslím, že to byl pěkný zápas, ke kterému svým výkonem přispěli i kluci z Vehlovic."

Výsledky

Pšovka B – Vehlovice 6:0 (2:0)
Branky: 33., 53. a 60. Pokorný, 38. Krejčík, 65. a 67. Dvorný. Rozhodčí: Pixa. Diváci: 40.
Pšovka B: Staněk – Hyka, Král, Dudok, Vlasák – Šmejkal, Vavrek, Trnka, Dvorný – Pokorný (80. Netolický st.), L. Krejčík.
Vehlovice: Vališ – Feigl, Procházka, Novák – Mašek, I. Přáda, V. Přáda (56. Štauber), Vihan – Chorvát, Benda, Sochůrek.

Vysoká – Mšeno 4:4, pen. 0:3 (4:0)
Branky: 19. a 40. Finkous, 31. Kettner, 42. Pražák – 76. O. Kolumpek, 78. (vl.) Martinec, 81. (vl.) Ghanmi, 86. Z PK Valenta. Rozhodčí: Blahout. Diváci: 65.
Vysoká: Hamáček – Martinec, Čermák, Pražák, Pešan, Řízek, Prejsa, Ghanmi, Malák, Kettner, Finkous.
Mšeno: Hnízdil – D. Kolumpek, Zeman (88. Zabilanský), Brož (46. Hakl), Šledr – Valenta, R. Kolumpek, O. Kolumpek, Stejskal – Guttenberg ml., Wasyliw.

Vojkovice – Obříství 3:0 (3:0)
Branky: 11. Pražák, 25. L. Temiak, 31. Tetiva. Rozhodčí: Slavkovský. Diváci: 40.
Vojkovice: Heimrath – Prachař, Mára, Tetiva, Pražák, K. Temiak, L. Temiak (82. Linhart), Priatka, Juklíček, Král, Jonák.
Obříství: Král – Hašourek, Libor Tichota (34. Šeps), Herynk (59. Vondrák), Beran (46. Svatoň), Sus (80. Novák), Mansfeld, Lukáš Tichota, Chvátal, Hovorka, Šulc.

Horní Beřkovice – Libiš B 1:2 (1:0)
Branky: 38. Hrdlík – 50. Eisner, 80. Žák. Rozhodčí: Kozlík. Diváci: 100.
Horní Beřkovice: Neugebauer – Mikula, Bryslivec, O. Brůža, Polák ml., Doležal, Hrdlík (58. Sankot), Cinybulk, P. Brůža, Chudoba, Polák st. (68. Kníže).
Libiš B: Mündl – Novák – Ryšlavý (68. Obrajtr), Buzek, Chorvát – Míšek, Žák (90. Havlík), Eisner, Pilař – Pazdera (60. Pospíšil) – Brynda (88. Wallesch).

Dolní Beřkovice – Všestudy 2:3 (1:1)
Branky: 19. Hrdý, 86. Těmín – 6. a 56. Matějček, 60. Koudelka. Rozhodčí: R. Vážan. ČK: 56. Abrahám – 56. Podivínský, 56. Matějček. Diváci: 50.
Dolní Beřkovice: Karda – Žižka, Chabada, Březina, Abrahám, Těmín, J. Kaňka, R. Kaňka (72. Patera), Mucek (81. Slezák), Hrdý, Minář (46. Fibich).
Všestudy: Lorenc – Koudelka, Vlk, Loškoski, Podivínský, Janíček (94. Samek), Hakl, Polák (37. Bulva), Rada, Matějček, Faigl.

Kostelec – Lobkovice 3:3, pen. 3:4 (1:2)
Branky: 8. Šídlo, 52. Kocourek, 54. Černý – 3. a 59. Blahut, 37. Horký. Rozhodčí: Kotek. Diváci: 50.
Kostelec: Kořínek – Brodňanský (64. Novák), Klíma, Turčák, Moc, Hlavatý (46. Chvátal), Kocourek, Šídlo, Uerikua (37. Blahut), Černý, Dolejš.
Lobkovice: bricín – Hynek, Chroust, Šeda, Hejsek, Bauer, Hruška, Štěpán, Hlaváček (55. Dušek), Blahut, Horký (59. Šiler).

Řepín – H. Počaply 2:2, pen. 3:4 (1:1)
Branky: 16. Bláha, 73. Boček – 29. Z PK Hanuš, 65. Váňa. Rozhodčí: Moško. Diváci: 33.
Řepín: Kamínek – Werner, Šplíchal, Salač (81. M. Labuť), V. Labuť (86. Dvořák), Bláha – Chodúr (67. Prejza), Novák, Boček, Slepička – Šperl (44. Červinka).
Horní Počaply: Šmejkal – Dohnal, Pixa, Tichý, Fikart – Žídek (67. Plíhal), Toman, Vokoun, Grohman – Rejman (52. Váňa), Hanuš.

Veltrusy – Hořín 2:5 (1:1)
Branky: 26. Smetana, 60. Packa – 11. Liška, 50. Cífka, 52. Polanský, 74. Machek, 90. Finkous. Rozhodčí: Stibůrek. Diváci: 30.
Veltrusy: Nádeník – Balzer, Jaroslav Bittner, T. Podskalský (52. Štofl), Packa, Hofman, R. Podskalský (46. Firoň), Melišík, Jiří Bittner, Soudský, Smetana.
Hořín: T. Landsman – Rulec, Kettner – Holoubek, Cífka, P. Landsman, Žemlička, Loužecký – Žídek, Polanský, Liška.