Po několika úspěšných sezonách skončil jako hlavní trenér Zbyněk Štrupl, který se chtěl naplno věnovat hráčské kariéře a také kvůli velkému pracovnímu vytížení.

K dorostu naopak přišel Luboš Randák od žáků a také dva noví trenéři Jiří Teraz a Tomáš Trejbal, kteří doplnili zbylého z dvojice předchozích trenérů Martina Nesládka.

Ještě větší zemětřesení nastalo v hráčském kádru. Do kategorie mužů odešli Mikulík, Vozáb, M. Mihalík, L. Procházka, do mateřského klubu se vrátil Jiří Hrstka a další čtyři hráči odešli hrát dorosteneckou ligu.

„Největší ztrátou pak nepochybně byl odchod stopera Jakuba Mihalíka do Arsenalu Česká Lípa, ale nutno dodat, že tento hráč náš klub výkonnostně přerostl,“ doplňuje trenér Luboš Randák k výčtu, ze kterého je zřejmé, že realizační tým se měl co ohánět, aby ztráty zacelil.

„Začali jsme budovat mužstvo hlavně s perspektivou. I proto přišli do týmu především kluci z ročníku 95 a 96, například Zábranský, Boček, Ladra, Atač, Nohava, Novák, Chodúr, kteří v předchozím ročníku buď hráli soutěže žáků, nebo okresní soutěže dorostu,“ říká kouč s tím, že jedinou posilou s většími zkušenostmi je Pavel Došlý, který už i ve svých sedmnácti občas naskočil do zápasů byšického A- týmu.

S přípravou dorost Slavie začal na přelomu července a srpna a trenéři byli s přístupem většiny hráčů spokojeni. Dobrá tréninková morálka se nakonec promítla také do přípravných zápasů. „Remizovali jsme se Štětím, porazili Pšovku a Mšeno a prohráli jen v divoké přestřelce 4:5 s mladším dorostem Neratovic. To dostali příležitost především ti mladší a Neratovičtí podali velmi kvalitní výkon.“

Na úvod sezony čekalo Borecké derby s Pšovkou a vývoj zápasu ukázal na určitou nevyzrálost týmu. „Někteří hráči nejsou zatím stoprocentně schopni plnit stanovené úkoly. Druhá půle už naznačila možnosti týmu a utkání jsme zlomili v náš prospěch (4:1),“ uvedl k podzimní premiéře trenér Randák.

Druhé kolo zavedlo jeho svěřence na hřiště rakovnického Tatranu, který se už v minulé sezoně netajil postupovými ambicemi. „Bohužel jsme stejně jako v prvním kole zaspali úvod. Hra byla bez nasazení a především jsme opět zklamali v plnění taktických pokynů a dali prostor kombinační hře domácích,“ objasnil kouč, proč museli hosté po přestávce otáčet dokonce dvoubrankové manko.

To se po brzkém snížení a po dvou gólech při závěrečném tlaku povedlo. „Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán. Absolutorium zasluhuje především dirigent naší hry Pavel Jeřábek, ale i zbytek týmu přispěl svým dílem k důležité výhře nad soupeřem, který jistě opět bude usilovat o přední umístění,“ komentoval Randák obrat na konečných 3:2.

I když jsou Borečtí po dvou kolech bez ztráty, zůstává pro tuto sezonu jejich cílem především konsolidace kádru a co možná nejkvalitnější hra, která by dělala radost hráčům, trenérům i divákům. V nejbližším kole mladí slavisté přivítají na svém hřišti nevyzpytatelné Kralupy.