„Bylo znát, že obě mužstva už mohou hrát naprosto uvolněně bez nějakých velkých starostí o konečné umístění,“ vysvětlil hostující trenér Pavel Stuchlý, proč se hrálo oboustranně především směrem dopředu bez důslednějšího bránění.

Obě mužstva se také vystřídala ve vedení, poslední vítěznou branku ovšem vstřelili hosté. „Celkově se hrál oboustranně slušný fotbal, padlo hodně gólů, tudíž diváci museli být spokojení. Ovšem trenérům se takový počet obdržených branek nemůže nikdy líbit, samozřejmě ani my jsme s tím nebyli spokojeni, ale pokud jich vstřelíme víc než soupeř, tak budiž,“ doplnil hostující trenér.

Výhru o jednu branku zaznamenal na předměstí Mladé Boleslavi také mladší dorost Neratovic. Výsledek 1:2 se ovšem nerodil vůbec snadno. Než se hosté rozkoukali, mohli prohrávat, ale brankář Prejsa a na druhé straně gól dosažený z ofsajdu udrželi bezbrankový poločas.

Ve druhé části už to do branek začalo padat, nejdříve ale po ojedinělém brejku do té hostující. Neratovičtí ale během sedmi minut vývoj otočili a dovedli zápas do vítězného konce.

„Kluky musíme pochválit, že se po obdržené brance nesložili, zápas ještě větší bojovností otočili a dovedli do vítězného konce,“ sdělil Václav Weiner, jeden z trenérů mladšího neratovického dorostu. Od obhájení loňského prvenství tak Neratovické dělí poslední překážka, kterou je celek Slaného.

Starší: Kosmonosy – Neratovice 3:4 (2:2)
Branky Neratovic:
20. Tichý, 27. Šimandl, 47. Gabčo, 75. Šulc. Neratovice: Fidrant (45. Bureš) – Kopejska (45. Šonský), Volf, Stuchlý (33. Vála), Lelek – Havel (62. Palanský), Ryba, Šimandl, Šulc – Gabčo, Tichý.

Mladší: Kosmonosy – Neratovice 1:2 (0:0)
Branky Neratovic:
Prejza, Vilda. Neratovice: Prejsa – Novotný, Pavlík, Dokoupil, Holeček – Kasal, Kostelníček, Weiner, Vilda – Kettner, Prejza.