Konečné čtvrté místo je pro vás úspěchem nebo neúspěchem?
Čtvrté místo považujeme za úspěch a splnění našeho předsezonního předsevzetí. Na druhou stranu naše ambice v jarní soutěži podstatně stouply díky příchodu hráčů Müllera a Jeřábka, kteří zkvalitnili tým.

Vaši nejlepší hráči hostovali v klubech vyšších soutěží. Pokud by hráli za Kaučuk, mohli jste bojovat o postup.
Ano, odchod našich stěžejních hráčů na hostování mělo zásadní vliv na výkonnost mužstva. To samozřejmě zbrzdilo naši snahu a dosavadní trend k postupu.

Diváci Kaučuku patří k „nehlučnějším“ v okrese a mužstvo hodně povzbuzují. To je určitě dobře.
Máte pravdu, náš fan club byl v minulosti docela neukázněný, avšak od letošního jara nastala velká změna a jejich účinkování během zápasů nemá chybu, jsou velkým přínosem pro hru i samotnou atmosféru na stadionu. Tímto jim velmi děkuji.

Spolu se sousední Čechií jste vytvořili nový klub Junior Kralupy, do kterého přešli všichni žáci a dorostenci. Jak se zpětně na tuto mládežnickou fúzi díváte?
Ke zmiňované fúzi došlo bez mé přímé účasti jako předsedy klubu, dalo by se říci za mými zády. Jedná se o aktivitu funkcionářů mládežnických mužstev FK Kaučuk. Dle mého názoru zmiňované spojení poškodilo náš klub, protože prakticky vedlo k odlivu našich hráčů. Viditelným důsledkem je konání zápasů mimo stadion FK Kaučuk a odchod našich původních hráčů přes FK Junior do okolních vesnických klubů.

Možná to není nejlepší řešení. Kaučuku a Čechii zůstala přípravka a muži, Junior má žáky a dorost. Mezi jednotlivými kategoriemi tak neexistuje návaznost a třeba hráči dorostu nemohou hrát za muže ve svých mateřských klubech.
Ano, přesně tak. Záměr oddělit mládežnická mužstva kompletně přetrhal postupové vazby v rámci klubu a oslabil motivaci vychovávat další mládež. Vzniklou věkovou mezeru mezi našimi mužstvy budeme jen těžko zaplňovat.

Zlepšení výkonnosti u mládeže to ale nepřineslo.
FK Junior je jakýmsi výběrem mládežnických hráčů místních klubů. Toto se samozřejmě projevilo zlepšením výsledků těchto hráčů v uskupení Junior. Z dlouhodobého hlediska tato organizace nezaručuje výchovu mladých hráčů v dostatečném počtu pro Kaučuk i Čechii. Navíc oba jmenované kluby tímto ztrácí nad svými mladými hráči kontrolu.

Jak je to vůbec s hráči, kteří končí v dorostenecké kategorii v Junioru?
Této problematiky jsem se dotknul už v předchozích dotazech. Realita je tedy taková, že pět hráčů vychovaných v FK Kaučuk přestoupilo do jiných klubů v okolí a finance za jejich přestup si ponechal FK Junior. Dohoda je přitom taková, že hráči vzešlí z Kaučuku a Čechie se budou do svých mateřských klubů vracet. Tímto FK Junior jednoznačně dohodu porušuje. Absence mládežnických mužstev FK Kaučuk způsobuje další nepříjemnosti v povinnosti platit za tuto skutečnost pokuty fotbalovému svazu.

Jaké jsou sportovní cíle Kaučuku pro novou sezonu?
Cílem A-mužstva dospělých je jednoznačně postup do okresu. Vrátil se trenér Josef Košťál. Bude nový správce stadionu. Dále bychom rádi zlepšili situaci v klubu a stabilizovali naši funkcionářskou základnu.

Využijete hráčů, kteří byli na hostování, nebo je opět necháte hostovat v jiných klubech?
Začali jsme pracovat na postupném stahování všech našich hráčů z hostování, aby byli připraveni nastoupit za náš klub co nejdříve. Zatím se vrátili Černý, Horký, Plicka, Slavkovský a Bílý. Na přestup přišli z Čechie Kolmistr, Zíma, Křemeňák, Kejř a Kadlec. Doufáme, že se nám podaří získat zpět většinu hráčů, abychom naplnili náš záměr dostat se přes okres znovu do B-třídy. Bude-li dostatek hráčů, rádi bychom obnovili naše B mužstvo. Na závěr bych rád poděkoval našim trenérům Žákovi, Pištejovi a Veselému za jejich činnost v uplynulé sezoně. Poděkování patří také všem hráčům a fanouškům.

JAROMÍR HEJNA