První místo po podzimu, s tím jste asi tak trochu počítali, ale zatím je vše otevřené.

Po sestupu jsme počítali, že budeme hrát o postup. Neznali jsme sílu týmů ve čtvrté třídě, hraje tu dost B-týmu. Spokojenost není úplná, protože jsme nedokázali některé zápasy dovést do vítězného konce.

Největším konkurentem v boji o postup budou asi jen Střezivojice?

Střezivojice nám asi budou nejvíce šlapat na jaře na paty, ale do boje o postup by se ještě mohl zapojit Řepín B, který na třetím místě ztrácí jen pět bodů. Vylosování mají nejlepší Střezivojice, protože jak nás, tak i Řepín mají na domácím hřišti. My naopak zajíždíme jak do Střezivojic, tak i do Řepína. V těchto zápasech se asi bude rozhodovat.

O síle Řepína B svědčí i to, že dokázal remízovat se Střezivojicemi a vy jste s ním doma dokonce prohráli.

Jak jsem již předeslal, i tento celek může ještě hrát o postup. Naše vzájemné utkání, které jsme prohráli 0:1, patří mezi smolné. Hosté nám vstřelili ve druhé minutě branku a potom se hrálo za naší velké převahy, ze které jsme vytěžili dvě břevna, jednu tyč a hosté dvakrát vykopli míč z brankové čáry. Tentokrát se štěstí přiklonilo k soupeři.

V poslední době se v mužstvu vystřídalo větší množství hráčů. Dá se říct, že jste omladili. Byl to záměr nebo vynucený fakt?

Ano, po sestupu přestali někteří hráči základního kádru z různých důvodů hrát. Výbor TJ spolu s trenérem Michalem Novákem provedl omlazovací řez. Přišlo několik mladých hráčů z Mělníka a ze Pšovky. Aktivem byla velká docházka hráčů k zápasům a hlavně na tréninky, což se nedalo říct v minulé sezoně, kdy se netrénovalo skoro vůbec. Toto se také odrazilo na malém počtu žlutých karet a na žádné červené kartě.

Před sezonou jste se netajili rychlým návratem. Určitě pro to děláte hodně, ale co když se to nepovede. Udržíte dál kádr?

Každé družstvo se po sestupu snaží okamžitě vybojovat postup zpět. Toto je náš hlavní cíl a uděláme proto vše, co bude v našich silách. Pokud by se z jakéhokoliv důvodu postoupit nepovedlo, bylo by to asi velké zklamání všech hráčů, fanoušků a funkcionářů, ale hráli bychom o postup v další sezoně. Věříme, že kádr bychom udrželi a postupně bychom ho doplňovali vlastními dorostenci.

Jaromír Hejna