Vše odstartoval domácí Martin Kubeš, který levačkou zakroutil míč do sítě přímo z rohového kopu. Do dvoubrankového trháku poslal domácí ještě do přestávky Patrik Mitáš. K premiérovému gólu za Libiš mu ovšem výrazně pomohl hostující brankář Hrábek, který zaváhal a poté i uklouzl při výběhu na dlouhý míč za obranu.

Za stavu 2:0 domácí stejně jako před dvěma týdny proti Sedlčanům ubrali. Hosté se za svou aktivitu dočkali gólu v 74. minutě. A kroutili nad ním hlavou snad úplně všichni.

Kapitán Trávník sice při náběhu do domácí šestnáctky při zahrávané standardní situaci upadl, snášející se míč si ho ale přesto našel a odrazil se o něj přímo do protipohybu zkoprnělého Kratochvíla.

Domácí ale tentokrát drama nepřipustili. Hned po dvou minutách zakombinovali v okolí šestnáctky a po následném centru se mohl hlavičkující Jirásek zeptat brankáře „kam to chce“.

„Myslím, že jsme si tu prohrát nezasloužili. Ve třech kolech nás ještě nikdo herně nepřehrál, ale platíme za to, že gól nedáme a soupeř dá z ničeho. Dnes jsme si dali tři góly sami. Při prvním z rohu se gólman nedomluvil s hráčem, druhý snad nebudu vůbec komentovat. Kdyby gólman vyběhl a nezastavil se, tak to určitě má,“ kroutil nevěřícně hlavou ještě po zápase hostující trenér Jiří Mašata.

Toho naopak jediný gólový úder jeho celku v utkání dokonale pobavil, přestože k bodovému zisku nevedl. „Takový opravdu nepadají často. Dneska vůbec všechny góly kromě třetího od Libiše, to se moc často nevidí.“

Domácí trenér Václav Havel litoval, že místo třetího gólu do hostující sítě, například po Janíkem zazděné tutovce v úvodu druhé části, přišlo snížení. „To nejsou normální góly, codostáváme. I naše byly trochu kuriózní. Naopak ze šancí jsme brankynedali. A to si ještě hosté mohli vstřelit vlastence. Zápas se nám ale celkově vydařil, do vyložených šancí jsme soupeře příliš nepouštěli.“

Libiš – Louňovice 3:1 (2:0)
Branky:
Kubeš, Mitáš, Jirásek – Trávník. Rozhodčí: Čermoch. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Libiš: Kratochvíl – Novák, Pochman, Trojan – Špička, Janík, Slezák, Kubeš – Mitáš, Jirásek, Bičaník (Kabyl, Pražák, Hityk).