V krajském přeboru se stále nedaří Libiši, které se po dvou posledních porážkách začíná vzdalovat i druhé postupové místo. Navíc také před sobotním utkáním ve Velvarech má trenér hostí značně zamotanou hlavu ze sestavování základní jedenáctky. „Novák má z minulého utkání naštípnutou holenní kost a má to v sádře. Do konce sezony je tak mimo hru. Werner, Škorvánek a Pochman jsou v trestu, další dva hráči nemocní,“ vyčíslil ztráty Václav Havel a k ambicím na hřišti sedmých Velvar a do zbytku soutěže dodal: „Domácím již o nic nejde, protože jsou zachránění. Doma ale podávají dobré výkony. My uděláme vše proto, abychom ve Velvarech nezklamali. Ve stávající situaci budeme rádi, že nás vůbec bude jedenáct, takže těžko pomýšlet na návrat na postupová místa v tabulce.“

To fotbalisté Neratovic se po domácím hektickém vítězství nad Poděbrady na postupové příčce v I. A třídě udržely. Postavení ale musí obhájit na hřišti šestých Zásmuk. „Jedeme bez Stanislava, který má přetržený přední křížový vaz, a Nováka. Ten dostal za své vyloučení stop na tři zápasy, tedy stejný trest jako hráč Poděbrad, který nesmyslně napadl Vokáčka a Novák jej pouze bránil,“ vrátil se trenér Neratovic Jiří Kafka k domácímu „hororu“ s Poděbrady. „I když jsme začínali s 22 hráči, tak nyní budeme mít co dělat dát dohromady jedenáctku. Zásmuky mají zkušené mužstvo, což ukázaly i remízou 1:1 na podzim u nás. Doma navíc příliš neprohrávají.“

Ve skupině A hostí mělnická Pšovka fotbalisty Velké Dobré. Čeká se vyrovnaný zápas, ve kterém se jen těžko hledá favorit. „Chceme samozřejmě zvítězit. Teď už můžeme hrát v relativním klidu a soustředit se jen na svou hru,“ říká trenér Tomášek. Hůř na tom je po domácí porážce od Hvozdnic nelahozevské Dynamo. To má v současnosti slušný osmibodový náskok před kvartetem hrajícím o záchranu. Ten se ale může ve zbylých šesti kolech rozplynout. Nějaký bod z Týnce by se tak hodil.

Tahákem B třídy je derby v Lužci, kam zavítá Řepín. Hráčům Eletisu se naskytla nečekaná příležitost v bojích o postup a určitě budou chtít své příznivce udržet ve fotbalové horečce. Řepínským se na jaře nedaří doma, ale body potřebné k záchraně vozí ze hřišť okresních rivalů. Povedlo se jim to před dvěma týdny v Zárybech a před tím i v Tišicích. Jak obstojí u Vltavy?

Záryby si před týdnem na Lužec nepřišly a jsou z mělnických celků nejvíce namočené v nebezpečných sestupových vodách. V domácím utkání s Luštěnicemi tak mají svěřenci trenéra Hanuše téměř nůž na krku. Snadná utkání ve značně vyrovnané soutěži nečekají ani minule úspěšné Tišice a Vysokou. Nováček může potvrdit tři body ze hřiště soupeře doma s dvanáctým Beznem. Trenér Vysoké Řízek byl po kanonádě do sítě Dlouhé Lhoty po dlouhé době spokojen s herním projevem svých svěřenců. V nedělním utkání na hřišti čtvrtých Kosořic to bude chtít výkon přinejmenším zopakovat.

(jah, lk)