Na fotbalový trávník neratovického stadionu tak od 9 hodin nastoupí v mladší kategorii ZŠ Čáslav – Sadová (Kutná Hora), 9. ZŠ a MŠ Mladá Boleslav, ZŠ a MŠ Klecany (Praha – východ), ZŠ T. G. M. Poděbrady (Nymburk), ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova Neratovice a ZŠ Kostelec nad Černými lesy (Kolín).

„Je to odměna všem hráčům za přístup i výkony. Reprezentace školy v krajském kole je velký úspěch, který si už tak užíváme. Určitě ale chceme zabojovat i o pěkné umístění v krajském finále,“ vyhlížel turnaj Dominik Šonský. Jeden z učitelů a trenérů neratovických školáků (spolu s Milanem Černým) věřil, že se tým s domácím prostředím v zádech ani tentokrát neztratí a naváže na suverénní výkony z předešlých kol.
Opírat se bude o fotbalisty hrající za FK Neratovice/Byškovice, s nímž škola nedávno navázala úzkou spolupráci, ale třeba také o dva hráče pražské Sparty. „Konkurence bude bezesporu obrovská, ale i my máme velice silný tým,“ byl přesvědčený Šonský.

Ve starší kategorii si o republikové televizní finále v Ústí nad Labem zahrají ZŠ Uhlířské Janovice (Kutná Hora), 9. ZŠ a MŠ Mladá Boleslav, ZŠ T. Stolzové Kostelec nad Labem, ZŠ Škvorec (Praha – východ), ZŠ J. A. Komenského Lysá nad Labem (Nymburk) a 7. ZŠ Kolín.

„Na republikové finále nemyslíme, soustředíme se na krajské kolo a uvidíme, zda se podaří postoupit. Už jen postup do středočeského finále je pro nás úspěch. Naši žáci berou účast jako velikou poctu,“ říká za kostelecký tým jeho vedoucí Anna Marešová, podle které se už v předešlých kolech ukázalo, že i škola z menšího města může konkurovat soupeřům z větších. Zásluhu na tom připisuje Otovi Urbanovi a také práci v přípravce v SK Labský.

V obou skupinách se hraje systémem každý s každým s hrací dobou dvakrát deset minut. Finále jižní části Středočeského kraje je na programu o den později ve Vlašimi.