Neratovice, Straškov / A třídní fotbalové týmy, které už na konci tohoto týdne vyběhnou k prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu, ve víkendových přípravách nezaváhaly.

Na neratovické trávě se v závěrečné generálce představil přední celek skupiny B – Brandýs nad Labem. Konfrontace dvou účastníku I. A třídy vyzněla lépe pro domácí (4:2).

„Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla naše lepší střelecká produktivita. V utkání jsme dali příležitost všem hráčům. Chyběli pouze zranění Žežulka, Kudela a Sláva Zavadil. Mužstvo je dobře připraveno, ale trápí nás veliká marodka,“ posteskl si neratovický trenér Jiří Kafka a dodal: „Navíc musel po půlhodině odstoupit pro otřes mozku i Nezbeda. Před prvním mistrákem tak musíme řešit problém, jak postavit co nejlepší sestavu ze zdravých hráčů, které máme k dispozici.“

Klubové stránky mlžily

Podle klubových stránek FK N/B se měl nedělní zápas odehrát v Brandýse. Patrně však šlo pouze o zastírací manévr, aby na utkání nedorazili pozorovatelé z Milína, který bude úvodním jarním soupeřem. Jeden z hráčů potvrdil, že na podzim si stejný soupeř dokázal pohlídat všechny nacvičené standardní situace nováčka a zápas tehdy skončil bezbrankovou remízou. Na to, že by mohli někteří fanoušci zbytečně vážit cestu do Brandýsa, se však v klubu trochu pozapomnělo.

Spokojený trenér Dvořák

Přestože také Dynamo začne mistrovské jaro na domácím hřišti (s Novým Knínem), k poslednímu testu si Nelahozeveští odskočili do nedalekého Straškova. Proti celku I. B třídy Ústecka podali hosté dobrý výkon a zaslouženě vysoko zvítězili (2:5).

„Utkání splnilo účel. Byl to z naší strany dobrý výkon, hrál se rychlý fotbal na výborně připravené hrací ploše. Hráči si s chutí zahráli. Jsem spokojen s předvedeným výkonem i střeleckou potencí. Zápas jsme měli pod kontrolou, soupeř dal druhý gól až v nastavení,“ řekl kouč Dynama Stanislav Dvořák.

(jah, lk)