Naproti tomu fotbalových momentů se příznivcům do paměti asi moc nevrylo. Celá ostuda vyvrcholila odchodem aktérů do kabin. Na hlavní tribuně při něm nebylo daleko k hromadné potyčce. Domácího trenéra Kafku reagujícího na plivanec hostujícího Poděbradského dokonce museli držet a zapojit se chtěli i někteří příznivci.

Jen zázrakem se v utkání, které favorizovaní domácí vyhráli 2:1, zranil pouze domácí stoper Stanislav.

Hned na začátku hosté ukázali, že pokud by se soustředili pouze na fotbal, mohou uspět. Především po levé straně domácí obranu několikrát provětrali a po rohu se dočkali vedoucí branky. Hostující obrana si vybrala slabší chvilku ve 24. minutě. Míč v pokutovém území propadl až k Nezbedovi, a ten bombou pod břevno srovnal.

Ve 37. minutě se poprvé červenalo. Přímo před lavičkami neudržel nervy na uzdě Brtek, udeřil Nováka a šel pod sprchy. Pokud by si někdo myslel, že trenéři o přestávce horké hlavy zchladí, tak se přepočítal. Plynulý fotbal se hrál ve druhém poločase znovu pouze chvilku. Domácím to ale stačilo, aby rozhodli. Brankář Černý nejdříve podržel svůj tým po rohu. Téměř z protiútoku střelec utkání Nezbeda rybičkou zavěsil.

Pak už to byl z hostující strany faul za faulem, které střídaly výlevy poděbradských hráčů i lavičky na adresu rozhodčího. I tak domácí některé akce dovedli až do koncovky a mohli zasadit oslabeným hostům třetí úder. Jenže ránu Pajkrta vytáhl brankář Martinec, střídající Palanský pálil zbrkle a tudíž hodně nepřesně, Zeman po nejhezčí akci utkání rozezvučel tyč.

Hubený náskok domácí uhájili. I když bylo asi těžší udržet nervy na uzdě. Po vzájemném napadení šli do kabin s mírným předstihem Novák s Jiráskem. Ani to nebylo vše a bezprostředně po závěrečném hvizdu měli domácí pořadatelé plné ruce práce, aby nedošlo k hromadné potyčce.

„Hosté u nás vůbec nechtěli hrát fotbal. Od první minuty byli ukřivdění. V tom je velmi podporovali rádoby trenéři a maséři na lavičce. Takhle neukázněné mužstvo jsem ve své kariéře ještě neviděl. Všemu se divili, všechno bylo proti nim. Vrcholem byl závěr. Po faulu na našeho Palanského na druhé straně hřiště hráč soupeře napadl Vokáčka. Novák ho pouze bránil,“ řekl k utkání domácí trenér Jiří Kafka.

Neratovice – Poděbrady 2:1 (1:1)

Branky: 24. a 50. Nezbeda – 16. Poděbradský. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 57. Zeman, 75. Pajkrt – 9. Brtek, 52. Jirásek, 65. Rulc, 69. Poděbradský, 75. Kohoutek. ČK: 89. Novák – 37. Brtek, 89. Jirásek. Neratovice: Černý – Zeman, Stanislav (72. Kadlec), Vokáček, Jak. Pajkrt – Máca, Drahorád, Maleňák, Novák – Nezbeda, Kudela (62. Palanský).